| Mayar a întrebat:

CE parere aveti de "Proverbul" asta : "Sa nu treci strada daca nu poti sa iesi din bucatarie"?
E logic ca nu poti, nu? Cand l-am auzit, m-am tavalit pe jos de ras. = )) Voi mai stiti alte brambureli din astea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici altele:
Sa inveti fara sa gandesti este fara sens; sa gandesti fara sa inveti este periculos.
Sunt sapte rele in lume: 1. cunostinta fara caracter; 2. bogatie fara munca; 3. placere fara constiinta; 4. negot fara moralitate; 5. stiinta fara omenie; 6. politica fara principii si 7. inchinare fara predare.
O viata fara iubire este ca un cer fara stele, fara pasari si fara culoare.
Oamenii se nasc fara dinti, fara par si fara iluzii. Iar de murit mor la fel: fara dinti, fara par si fara iluzii.
Cu vorbe nu platesti datoriile.
Sa lasam posteritatii cuvinte, nu vorbe.
Ce sa ascult vorbe, când vad fapte?
Concizie. Esente distilate din vorbe de prisos.
Vorbe de aur, ruginind in anticamera unor urechi nedemne.
Femeia da culoare vietii si sens comun barbatului.
Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos.
Esenta trandafirului. Un strop de adevar, dintr-un ocean de vorbe colorate.
Daca viata a aparut intâmplator, mai are rost sa-i cautam un sens?
Un scriitor e un om care exprima in scris cu o liminara sinceritate ceea ce a simtit, ceea ce a gândit, ceea ce i s-a intâmplat in viata, lui si celor pe care i-a cunoscut, sau chiar obiectelor neinsufletite. Fara ortografie, fara compozitie, fara stil si chiar fara caligrafie.
Nu putem astepta ca viitorul sa dea un sens actelor noastre; altfel, orice actiune ar fi imposibila.
Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre?
Chestiunea responsabilitatii n-ar avea sens decât daca am fi fost consultati inainte de nastere si am fi consimtit sa fim exact ceea ce suntem.
A vorbi. A comite o indiscretie fara ispita, dintr-un imbold fara scop.
Atentie barbati! Femeia poate supravietui fara oxigen. Fara tandrete - nu.
Mai bine sa muncesti fara plata decât sa stai fara munca.
Unele par ciudate dar daca le intelegi sensul, nu vor mai fiwinking

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Wow! Foarte interesante!

18 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

În timpul liber ești deșteaptă și amuzantă, presupun, nu?

| Mayar explică (pentru NOBODY):

Nu... nu stiu ce sa zic.
'Afirmatia' aceea, ca sa zic asa, am auzit-o in "The Boondock Saints 2 - All Day Saints", deci... nu am inventat eu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat 10 ani - cioara, mai bine un an - soim...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu pentru ca in timp ce iesi din bucatarie poate vine "nino nino" masinuta si da peste tine cu motivul ca esti un "golitor de frigidere"! Bine ca exista proverbul asta ca daca nu unii erau de mult morti laughing

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

big grin

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Te stii sa faci omul sa rada

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Merci laughing E un pic cam ciudat ca cineva sa-mi zica asta dar merci oricum ca imi apreciezi simtul umoruluihee hee

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Si cand ma gandeam ca nu voi putea rade teribil saptamana aceasta, datorita tie, am inceput-o foarte frumos si vesel : tavalindu-ma pe jos de ras.hee hee
mersi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Vezi sa nu te tavalesti de ras, nu vreau sa ti se intample nimic big grinhee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Daca tot ai chef sa razi:
Intr-o dimineata, cand Bula tocmai ce venea pe jos la munca, isi vede seful in parcarea institutiei, coborand dintr-o frumusete de Mercedes nou-nout.
- E foarte tare masina asta, sefu! ii striga Bula.
Seful se apropie, ii pune o mana pe umar si ii spune:
- Ei bine, daca o sa faci eforturi, muncesti din greu si o sa stai peste program... anul viitor o sa imi iau una si mai tare!
hee hee

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Ioai! Ce...Ce! Pfff. Clar, numai in Romania se poate big grinhee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Bingo laughing
De 1 aprilie Bula vroia sa pacaleasca si el pe cineva asa ca se duce la maica-sa si ii zice:
-Mama, s-a spanzurat tata in garaj!
Maica-sa fuge repede plangand in garaj.
-Bula, dar nu e nimeni spanzurat in garaj.
La care Bula raspunde:
-Pacaleala de 1 aprilie, tata e spanzurat in pod.

| SmileyQueen a răspuns:

Poftim la masa daca ti-ai adus de-acasa -zgarca de omlaughing)-

| CapitanPufuletee a răspuns:

Casa fără perdele, ca femeia fără sprâncene. -?! -