| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca pui metal intr-un cuptor cu >microunde?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Exista cuptoare cu microunde care accepta metalul.Este specificat in prospect. Mira

9 răspunsuri:
| RamonaMn a răspuns:

Se pare ca explodeaza O. O

http://www.youtube.com/watch?v=Lkn6fMn9eqU

Bula
| Bula a răspuns:

Face BUMMMMM!

assiris
| assiris a răspuns:

In afara de scanteile ce eper la suprafata metalului, ai toate sansele sa distrugi magnetronul (generatorul de microunde)

| Delia 75 a răspuns:

Iată de ce nu este bine să întroduceţi metale în cuptorul cu microunde! Brainiac au făcut experimentul, pentru ca noi să nu fie nevoie să îl facem. Atenţie, nu repetaţi experimentul acasă şi nu întroduceţi metale în cuptorul cu microunde!(YouTube Brainiac - Microwaves - Newton's Cradle)

| Florinna a răspuns:

Cum sa explodeze oameni buni? laughing)

| Paula a răspuns:

Incepi sa fugi...

| nicky a răspuns:

A mai fost intrebarea asta cu ceva timp in urma. Nu ti-as recomanda sa incerci sa vezi ce se intampla. EXPLODEAZA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sar scantei, doar atat, eventual te poti arde. daca te referi la alte lucruri cum ar fi radierea cu raze electromagnetice aici nu este cazul, trebuie foooooarte multa energie pentru a te afecta. arsuri in cazul de fata. si daca vrei sa faci un experiment pentru a te convinge, cumpara-ti unul nou pentru a il inlocui pe actualul.

| gearbox a răspuns:

Eu iti dau un sfat: nu incerca pentru ca tu nu o sa vezi nimic
o sa vada cei care te "aduna"
(eu ma bucur ca apuc sa te avertizez si sa te indrum personal si nu au facut-o cei care m-au strans q farasu')