| BlueOctober a întrebat:

Ce viteza are viteza intunericului?

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

E prea întuneric să poţi vedea/măsura...

27 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Lumina la pătrat.

| pisoias a răspuns:

Viteza intunericului e mai mare de doua ori decat cea a luminii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intunericul nu este o manifestare materiala, lipsa unei particule (fotonul) nu genereaza nimic in locul ei, nu are particula/unda asociata, este un concept uman.
Deci putem presupune ori ca termenul de viteza nu are sens pentru el (viteza este un concept asociat materiei) fie ca poate avea orice viteza vrea el (nedeterminare matematica) inclusiv viteza infinita.

| Ashadow a răspuns (pentru Salontanul):

Ce viteza are viteza?

| Salontanul a răspuns (pentru Ashadow):

E! Asa e omul cand mai bea. Se balbaie!

| Ashadow a răspuns (pentru Salontanul):

Hai nu fi asa serios uiti la ce categorie esti?

| Salontanul a răspuns (pentru Ashadow):

Ai dreptate! N-am fost atent!

| Dobre_Danielo_1993 a răspuns (pentru Ashadow):

rolling on the floor)))))))))))straight face

| GasaiYuno a răspuns (pentru Salontanul):

Ce?

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns (pentru Salontanul):

Incercai sa fi comic? O_O

| Salontanul a răspuns (pentru PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik):

Incerci sa fii idiot (a)? Ti-a reusit! Apropo! Nu se scrie "fi" ci "fii". Limba romana si carnea de porc. Doua lucruri grele.

| thealchemist a răspuns:

Acceasi cu viteza luminii, intunericul nu exista in sine, e doar absenta luminii.

| BlueOctober explică (pentru thealchemist):

Ce imi place cand se injura lumea la intrebarile melelaughing zicic a suntem la piata, care da mai mult ala ia ma mult.laughing

| thealchemist a răspuns (pentru BlueOctober):

Cred si eu ca-ti place, am citit citeva din intrebarile tale iar cea cu incestul de exemplu era destinata clar sa provoace.

| BlueOctober explică (pentru thealchemist):

Da da.

| xXdoareuXx a răspuns:

Viteza intunericului= viteza lumii inmultita cu infinit / suprafata totala a terrei inmultita cu....de ce mi-ar trebui... oricum cand e intuneric dormlaughing

| ??c??? a răspuns:

Caută pe www.gogu.ro

| Ashadow a răspuns:

Nu stiu, foloseste radarul

| Aneurysm a răspuns:

*citeşte răspunsurile de mai sus*
Ai de... mea.

| 00AName00 a răspuns:

Aceeasi cu a luminii.

| Weedier a răspuns:

Nu-mi place fizica big grin

| Urpaniel a răspuns:

"Viteza întunericului".
Nu mă pot lovi îndeajuns de puternic cu capul de perete.

Răspuns utilizator avertizat
| hecamefrommetalland a răspuns:

Intunericul este o lipsa completa a luminii astfel incat se instaureaza instantaneu cu disparitia luminii avand aceiasi viteza ca ia(lumina) avand 300.000 km/sec.

| GasaiYuno a răspuns:

E aceeaşi cu beşina lu' vecinu de la 2 când mănâncă castraveţi cu muştar când ajunge la mine în bucătărie.

Răspuns utilizator avertizat
| Dobre_Danielo_1993 a răspuns:

Aceiasi ca si cea a \Luminii!\ adica 300.000 km\s