| cornel a întrebat:

De cate ori pe zi te speli pe dinti?hee hee

Răspuns Câştigător
| asdD a răspuns:

Hmm
o data dimineata
si o data seara
dar in rest asa pe la amiaz
mestec guma happy

21 răspunsuri:
| Serena1993 a răspuns:

Pai dimineata dupa ce iau micul de jun.si seara dupa cina.cateodata si dupa pranz dar. hmm thinking mai rar big grin

| FreshDreams a răspuns:

De 2 ori, dimineata si seara, si de foarte putine ori dupa pranz.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

După fiecare masă. Ciudate întrebări mai pui. straight face

| mihaip1 a răspuns:

O data! seara!

| RUMBURAK a răspuns:

Indicat ar fi dupa orice masa. dar obligatorie este oricum dimineata si seara inainte de culcare.

| Klara a răspuns:

Cum ar zice Nati Mair: cred ca cel mai bini pentrru tini esti sa ti speli la dinti.

(apreciez sfatul filosofic si ma spal pe dinti de 2-3 ori pe zi )

| Rukhsandra a răspuns:

De 2 ori dimineata si seara happy

| Biaa a răspuns:

Dupa fiecare masa.winking

| GaleaMarius a răspuns:

Never one laughing

| # Soranna :x a răspuns:

Paii`...cand e nevoieee`!
3-4 ori pe zi`big grin
dar tu`?laughing

| Sigmund a răspuns:

Dupa fiecare masa, si dimineata dupa ce ma scol.

| Aimee_7045 a răspuns:

Indicat ar fi dupa fiecare masawinking respectiv de 3 ori pe zi,
Dar daca nu reusesty incearca macar dimineata si seara,
in cel mai rau caz o singura data, seara inainte de culcare.
Dintii sunt fosret importanti si ar fi bine sa-i protejam...si daca nu ne spalam nici macar o data. s-ar putea sa ne trezim "stirbi"batting eyelashes

| Corinne a răspuns:

Dupa fiecare masa! happy

| xtina a răspuns:

De 2 ori!

| asjdhkas a răspuns:

De 3 ori pe zi sau dapa fiecare masa

| luciana200972 a răspuns:

De doua ori, dimineata si seara, de regula la pranz nu sunt acasa dar mestec guma orbit.

| BOGDAN a răspuns:

Depinde 2. 3

| DUTCH a răspuns:

Mie-mi plac intrebarile lui laughing))
eu ma spal doar dimineata. =s
de ce sa mint?
in rest mestec guma dupa mese.

| Dentist.ro a răspuns:

Ne bucuram sa vedem ai primit numai raspunsuri bune :) De minim 2 ori pe zi, preferabil dupa fiecare masa! Atentie nu exagerati, nu e nevoie sa va spalati foarte des! Este obligatoriu insa sa va spalati corect! http://www.dentist.ro/cum-ne-spalam-corect-pe-dinti

| halo a răspuns:

Niciodatalaughing

| 123alex123 a răspuns:

De 3 ori daca esti destept
de 2 ori daca doar atat poti
1 daca ai multa munca sau nu vrei
niciodata daca vrei sa ramai stirb