| WarriorCat a întrebat:

De ce acelora din Asia le plac atat de mult anime-urile? thinking.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibil asa sau adaptat, dar si mie imi place

| SergiuBoss11 a răspuns:

Pentru ca sunt bune anime-urile, cred.M-am uitat si eu la cateva si mi-au placut, dar nu stiu daca sunt bune, de parerea mea nu tine cont nimeni...crying(((((Ma uraste toata lumea, vreau sa pun punct acestei vieti dureroase.De ce universul e atat de dur cu mine?

| Croampa a răspuns:

Pentru ca asiaticii, mai exact chinezii urasc animele din cauza japonezilor care-i omoara de fiecare data cand au ocazia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toţi asiaticii se uită la ele. Mde fapt se uită mai mult europenii.
Pentru că europeni leneşi cărora le place să stea în pat şi să-şi irosească zilele în timp ce asiaticii risipesc creioane şi foi şi idei ca să le dea lor divertisment.
Pentru că lumea asta a fost mereu ceva geeen "ce inventează altul folosesc toţi numai el nu". Şi pentru că europenii sunt leneşi şi şmecheri. Şi graşi. Tocmai din cauza japonezilor, că difuzează prea multe anime-uri şi îi lasă pe ei să stea în pat şi să lenevească cu laptopul pe piept.
Haha, ar trebui să fii mândru că eşti european.

| L1feDRAIN a răspuns:

Intreaba-l pe dracalanu asta:
http://www.tpu.ro/utilizator/abatxq
Sigur iti raspunde. E obsedat de animeuri mai ales Hentay =))

| AtsukoKure a răspuns:

Pentru ca ei le creeaza, mai specific Japonia.
Si in plus acest fenomen ''anime'' s-a raspandit in toata lumea incepand cu Dragon Ball Z / Pokemon si alte cateva animeuri clasice.