| PisicaAristocrata a întrebat:

De unde a rasarit isteria asta cu sfarsitul lumii in 2012? Cine a lansat-o?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mayasii.De la ei a pornit totul.Stiu ca vrei sa te razbuni pe ei la fel de tare ca si mine dar saracii au disparut de mine.Au lansat bomba si au plecatlaughing

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Rebelo... 2012 e pură ficţiunestraight face (la film mă refer)

| CosteaVlad a răspuns:

Sincer nu știu, dar și azi când am auzit colegi de-ai mei care spuneau mai în glumă mai în serios "nu mai învățați fraților atâta că și aşa vine sfârșitul lumnii în 2012, imi venea s-o iau razna. Din 2000 încoace tot vine sfârșitu' lumii; că și ursu tot zice că moare și nu mai moare... Sunt efectiv niște tâmpenii, nu are de unde să știe nimeni chestia asta.

| CosteaVlad a răspuns:

Ce se întâmplă o data la 1000 de ani? Cand, cum, unde, ce? Acum 1000 de ani eram in anul 1010, 44 de ani înainte de marea schismă, adică totul era ok, ca și acum de altfel; ce schimbare a fost? Dacă asta este tot ceea ce susține calendarul mayash, că odată la 1000 de ani vine câte o "schimbare", e clar ce sfârșitu' lu peste prajit o sa vina in 2012 laughinghee hee

| Cryssbest a răspuns:

Civilizatia maya.
In ziua de azi, din pacate, sunt multi cei care profita de naivitatea altora invocand "Apocalipsa" si "2012". Mai exact: nu e vorba de cine a lansat-o (mayasii), ci de cine o intretine pentru manipulare! Cand manipulezi masele, detii controlul!
2012 este, mai intai de toate, un numar. Sa ne amintim de "2000" si de isteria provocata si atunci! Am murit cu totii? Din cate vad, traim!
Iti dau un exemplu care o sa te puna pe ganduri : anul 2001 inseamna cf calendarului evreiesc anul 5750, 2752 ab urbe condita (de la intemeierea Romei), 7508 cf erei bizantine si lista poate continua!

| Cryssbest a răspuns:

A, era sa uit: S-a "comutat" din 2012 in 2046. Apoi, la cateva luni de zile dupa "stirea-bomba", am vazut la TV "verdictul": "Sfarsitul" lumii - anul 4006! laughing

| Cryssbest a răspuns:

Cred ca intrebarea corecta este nu "cine a lansat isteria, ci cine o intretine". Mayasii nu au facut altceva decat sa prevada anumite chestiuni pe care le anticipeaza acum NASA.

| jolie a răspuns:

Istrate ala de la OTV si filmul 12. 12. 2012laughing)))))

| rebela a răspuns:

Se pare ca isteria asta asa cum o numesti tu au lansato mayasii.Calendarul mayas spune ca pe data de 21 decembrie 2012 va avea loc o schimbare. Vom trece intr-o noua era sau chiar ar putea fi sfarsitul pamantului.Asta se intampla odata la 1000 de ani si pentru mai multe informatii cauta pe internet sau poti vedea filmul 2012 pe www.filmeonline.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nostradamus

| imiplacemov a răspuns:

Banuiesc ca niste oameni "foarte inteligenti" de la otv sau ceva de genu asta laughing

| sabrinutza_6804 a răspuns:

E o prostie asta cu 2012 nu exista.

| bia1981 a răspuns:

happy