| andi a întrebat:

Exista oare in romania restaurante sau magazine unde la masa se servesc caini, pisici, sobolani, serpi, broaste...etc?

Răspuns Câştigător
| anonim a răspuns:

Da, la chinezi mananci orice.big grin

16 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ce are mai andi lumea cu tine happy? eu ti-am inteles ideea. picioruse de broscuta.hee hee codita de sobolan.nu stiu daca exista in Romania, dar in Italia, dupa cum stiai sunt restaurante.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, la restaurantele chinezesti laughing dar nu sunt puse in meniu.

| andi explică:

Amuzanta ceciliarepede...saracuta de ea, nu a inteles intrebarea mea si a incercat ea sa o modifice dupa placul ei... of draguta de ea...

| andi explică:

Poate sunt saracut cu duhul, daca ma caracterizezi asa, in fine eu nu am kef de cearta aici la rubrica amuzante, fiti voi profesori

| kh1ss a răspuns:

Sincer... nu cred... adica... noi nu traim in china sau japonia... poate exista...

| DiMoDi a răspuns:

Să mănânce animalele la masă sau să le mâncăm noi pre dânsele?tongue
De servit animalele la masă n-am auzit să fie, da mai ştii. la câte aiureli sunt pe lumea asta, orice e posibil laughing
De servit oamenii cu carne de asemenea animale, am auzit (nu prea se "poartă" pe la noi, dar mai sunt). Personal am mâncat celebrii "pui de baltă" olteneşti (picioare de broască) şi nu pot spune că nu mi-au plăcut... Am auzit de unii care au mâncat carne de şarpe, dar n-am întâlnit ocazia să încerc... am mâncat friptură şi cârnaţi de nutrie (pe care mulţi o consideră şobolan deşi nu este) şi mi s-a părut delicioasă happy
Sincer, dacă aş găsi la un restaurant aşa ceva, nu m-ar deranja chiar de loc (că prejudecăţi culinare nu posed)! big grin În fond, poţi să alegi din meniu, ce doreşti, nu-i aşa?

| Florinna a răspuns:

N'am auzit ca se mananca si cainii

| meioana a răspuns:

In Romania nu cred... dar niciodata nu ai de unde sti ce mananci...comanzi o friptura de miel si primesti una de caine ciobaneschappy

| mami a răspuns:

Ceciliarepede este singura care a intzeles gramatical intrebarea, andi de ce nu ai scris preparate din...
sa ai pofta buna eu prefer Tintenfisch

| powergirl a răspuns:

Poate la cele chinezesti am auzit ceva dar nu as prea crede

| nicky a răspuns:

Sper sa nu nimeresc intr-unul din acele restaurante, daca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. A vazut cineva ciini si pisici, acolo unde se vind mici? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vrut sa spui ca acolo unde cainii, pisicile etc sunt serviti la masa cu stapanii. asta ai scris din punct de vedere gramatical. raspunsul e nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, daca nu esti atent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracut cu duhul esti doar tu. in gramatica limbii romane "servesc" doar chelnerii. noi putem "manca" pisici, sobolani etc, daca asta i gustul nostru. morbid, ce i drept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil