| anonim_4396 a întrebat:

Halou! Spuniţî-mi câti ceva dispri voi.

#moldovianaccent

15 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

Ci vriei sa stii, uai?

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Ci vrei tu. spuni-mi ci-ti doresti hinima. esti din Moldova?

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. happy
Tu?

| AirănMeidăn a răspuns:

ioai, da di ce vrei sa stii ceva despre mine?
#ardelenescaccent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta-i stupid sa-ti bati joc de cum vorbesc altii din anumite parti ale tarii.

Si e ca si cum ai vorbit ca un tigan.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi bat joc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi placi acșentul moldovenesc sâ ardeleniesc. Mooor dupa vocea celor care vorbesc asa. Cu toate ca nu am auzit vreunul in realitate vorbind asa. Doar la tv.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am auzit eu moldoveanca mutata de 35 de ani in Bucuresti smug.
Si-a pastrat putin accent.
Si am fost odata intr-o dilema cu o ardeleanca sau ce era ca vroia sa-si duca copiii la hinte si eu habar n-aveam ce erau.
Prin semne si alte detalii am aflat ca-s leagane.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hintele-s leagane? Waa...ce chestie. laughing
Vreau sa aud pe cineva vorbind cu accent. Cu "o" si "îi" iiiiii, ce dragut.
Ai observat ca Dog si Tudi scriu cu accentul acela? Dar sunt normali. Nu folosesc cuvinte stupide. Sper sa nu afle, dar îmi place sa le citesc răspunsurile cand le vad la o întrebare, doar ca sa-mi imaginez accentul. Doamne ce nebuna sunt. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am observat ca vorbesc asa laughing Mi-am dat seama ca sunt normali din alte raspunsuri. Mi se par amuzanti.
Si nu stiu de ce il confund mereu pe DogMaX cu MinerX, poate din cauza x-ului? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce de moldoveni pe aici taica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred c-ați observat dar îs fată.

Răspuns utilizator avertizat
| 0x11111051 a răspuns:

Cind auzi pe altii cum iti "talmacesc" accentul...

Doamne wai!

| Snowal15lea a răspuns:

Barabule prajite *q* si lubenita rece si zemoasa. Asta ii viata