| Andamé a întrebat:

Hei, hei, TPU! Sunt nou pe acest site, deci sunt nou si pe aceasta categorie intr-un fel, asa ca am zis ca, daca tot m-am stabilit pe "Trivia/Amuzante", sa-mi cunosc un pic "colegii de categorie", daca ma intelegeti. Si am sa va cunosc cum stiu eu mai bine: testandu-va! Cine vrea bine, cine nu, sa-i fie de binewinking
Vom incepe cu un mic concurs pentru inceput, si anume #FundaSauNimic. Acest concurs este unul despre muzica. In ce consta el? Eu va voi pune o intrebare legata de o melodie (mai precis legata de un vers dintr-o melodie), iar voi va trebui sa ghiciti melodia din care face parte acel vers / acele versuri.
E un concurs interesant, dupa parerea mea.
P.S: Daca din nefericire nu ati ghicit melodia si ati fost pe aproape, acela care era nu tocmai departe de raspuns va primi #imunitate. Ce inseamna asta? Va voi da un exemplu: Sa zicem ca melodia este rock, iar tu esti singurul / singura care imi da o melodie rock, ceilalti dandu-mi melodii pop etc. Inseamna ca primesti #imunitate. Nu am zis ca concursul e usor, de aceea intervine partea cu #imunitatea. Si daca primesti #imunitate, a doua oara cand ghicesti GENUL MUZICAL sau chiar MELODIA, primesti funda! Haideti, stiu ca v-am atras atentia! In cazul asta, sa incepem sa ne cunoastem! Bineinteles ca va voi da si cateva indicii. Sa-mi ziceti care se baga in concurs. Nu ezitati, ca aveti doar de castigat.
Asa deci, asta e #primaetapa in a ne cunoaste...
SO, care e cu >mine?

19 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Buna.
Cred ca nu e nimeni cu tine.

| Geanin a răspuns:

Nu stiu ce vorbesti tu acolo, da' bun venit pe T/A, (Dante)!

| Staind a răspuns:

Vom incepe?
Adica ce, ma obligi sau cum? "Prima etapa". Ai totul programat? Si daca e vorba de muzica, de ce nu mergi la categoria respectiva? De aia nu merge tara asta bine!

| Andamé explică (pentru Staind):

Omule, nu este nimic obligat sa participe. Cumva m-am referit strict la tine? Comentezi ca... fara sa te fi bagat in seama. Du-te si inpusca-te daca te-ai saturat de tara asta!

| Andamé explică (pentru Staind):

*Nimeni

| Staind a răspuns (pentru Andamé):

Um.ti s-a umflat o vena. U okay?

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Vezi că te inpusca, şhhh.

| Staind a răspuns (pentru Doub):

Tu de ce nu participi la concurs, hă?

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Idk, nu ştiu dacă fac faţă. sad

| Staind a răspuns (pentru Doub):

E #primaetapa. Floare la ureche

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Şi când primim #imunitate?
Pff, #complicat...

| Staind a răspuns (pentru Doub):

Cand ghicim melodiile din violeta, zic

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Asta sună sublim, ieeei.

| Andamé explică (pentru Staind):

'Ai de capu' tau... cu oameni ca tine ajungem la dracu'-n praznic.

| Andamé explică (pentru Doub):

*impusca. Impusca-l-as si tot nu fac nimic. Apropo, de unde stii ca nu faci fata daca nici macar nu ai incercat?

| Doub a răspuns (pentru Andamé):

Sunt... sunt mai timidă de felul meu şi mi-e teamă. :3

Deci... nu-l mai împuşti?

| Staind a răspuns (pentru Andamé):

I'll meet u at the bar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Da-mi un vers daca mai ai chef

| Andamé explică (pentru anonim_4396):

#Primaetapa va decurge maine presupun. Macar avem un vot pozitiv.