| dianaaxd1 a întrebat:

Intamplari din excursii. Farse :X Puteti sa le spuneti?

Răspuns Câştigător
| Gentiana a răspuns:

Pai.Intr`o excursie la munte.Am dormit in camera cu o fata, si un baiat.Eu cu colega mea in patul cel mare de 2 pers., iar colegul nostru in cel mic de o persoana.
Nu puteam sa dormim.Defapt colega mea.Si ma trezeste din somn, ca ea nu poate sa doarma.Si ne-am decis sa il ''mascam'', pe colegul nostru, cu farduri, ruj, oja etc.
Am terminat noi trebusoara asta pe la 3 dimineata.
Pe la 8 si ceva dimineata, auzim din baia camerei noastre, un tipat adanc.Era colegul nostrulaughing
Probabil s-a speriat de imaginea lui.
Si...farse...pai.
Cand eram mai mica am schimbat zaharul cu sarea, si tatal meu si-a pus sare in cafea in loc de zaharlaughing). crede-ma ma durea burta de ras
SI.am primit si eu o farsa amuzanta...
Odata eram si eu la toaleta, nu am observat ca nu mai era hartie igienicalaughing
mama cu tata plecasera pana la bunica, si eu ramasesem acasa, asteptand o prietena.
Au plecat parintii si ma duc si eu pana la toaleta.
Mai stau pe acol` ceva timp, si cand coloo...BAU!laughing
Nu mai aveam hartie,. si mai eram si singura acasalaughing)
noroc ca aveam telefonul cu mine in baie.ca il aveam in buzunar...si i-am intors pe parinti din drum sa imi dea hartie laughing. crede-ma ma enervat dar mai mult ma amuzatlaughing

5 răspunsuri:
| Pralină a răspuns:

Am un verisor care e la gradinita in grupa pregatitoare si tin minte ca odata am mers cu el ca era prima zi de gradi si ma zis sa nu il las singur pe acolo sa stau umpik...ca maicasa si taicasu erau la sevrici si pana cand incepeau la mine orele mai era, copii il intrebau cum il cheama si el zicea denis, dupa vreo 10 minute il aud pe unu cum il striga:! penis!rolling on the floorrolling on the floor

Eram cu fratele meu si cu spramea mai mari( el 16 ea 18.eu 13crying) in cluj la matusa si ne-a zis ca ne lasa sa mergem la magazine da numa daca vin si unchiu cu matsa cu noi si sa nu ii stricam cardul de credit a zis ca ne da 50 de lei la fiecare si in caz ca ne costa ceva mai mult are matusa card de credithappy s-a oprit de povesti cu nu stiu ce prieteni dea lor si noi am luat cardul si am fugit de acolo si zbaff la cumparaturilaughingdupa aia ii vine peste 10 zile scrisoare la matusa, achitati factura in valoare de...(mooolti bani)big grinlaughingsi ceam mai pattoo.big grinbig grin

Eram odata pe afara cu cainele meu si el fiind mai mare( de lup) am trecut pe langa o doamna imbracat frumos ca de nunta si in fata casei ei era o ballaaaaaaaaaa maaare si din greseala am scapat cainele din lesa si a fgit care aia si plousccc in balta! In momentul ala am zis ca nu-i cainele meu ii al unei vecine si ca imi da 50 de lei daca il plimb si de aia nu ma asculatalaughing)::O:Olaughing

jucam vat ascunselea cu unii mai mare de vreo 15-16 ani si pe mine mau gasit prima ca m-am urcat in copac si am picat exact la unu in bratelaughing lolz ce penibil si am zis ca imi dau 40 de lei daca zis unde sau ascuns copii si eu am zis:sa fie 50 si batem palma si am ciripit ca un canarlaughing

sau eram odata mai mica si a venit bunica din parea mamei acasa si tata i-a zis la mama perfect numa mata mai lipsealaughingsi eu m-am dus si am zis:buni buni buni ce bine ca ai venit buni.
De ce e asa bine m-a intrebat.
Ca tata a zis ca numa uh mai lispeailaughing))

Eram la scoala azi primavara spre vara si eram prin curte cu o fata si am vazut un baiat care ii place ei si i-am zis la tipu ala:bahh vezi ca la aia ii place de tine maoare dupa tine! Se intoarece ala catre ea:nu cred ca o sa mearga.aia zice de ce? si el zice pentru ca esti najpa fatarolling on the floorrolling on the floorrolling on the floordupa aia trece unu care imi place mine ma salta si pe cand sa ma intrece ceva ca nu stiu ce ca nici in zi de azi nu ma mai intrebat, fata aia mia tras fusta jos!~x( (! vai ce ma enervat! Si fetele sar repede pe acolo sa ma acopere! Lolz ce penibill! mi-am tras fusta inapoi si zapp pe fata aia am traso de par am trantito in noroi si strigau p`acolo baieti:baaa se bat bunaciunile dintra 7-arolling on the floorrolling on the floor

| Betty a răspuns:

Excursie la manastirile di nordul Moldovei:
-boring, nu? da de undelaughing
ne-am gasit vreo 10 "ingerasi" fara somn ( pe la 2 noaptealaughing mentioneza ca am dormit la o manastire) asa ca am decis sa mergem in "expeditie" manastirea era in padure, deci am pornit dupa fragi si murelaughing, am mers vreo 10 minute in care am spus doar povesti de groazanail biting si la un moment dat am obosit, se terminase whisky-ul (pe care ni-l luasem la pachetlaughing) si am decis sa ne asezam, sprijiniti de copaci, putin ametiti dela alcool si somnlaughing nu ne-am dat seama ce dracu' mirosea asa, era miros de urs:o, si am ramas pe loc, aveam toti lanterne si 2 felinare deci era foarte lumina, si numai vedem la vreo 30 m un urs, nu era foarte mare parea pui si iti dai seama ca si mama era in zona, crede-ma ca nu iti poti imagina ce urlete si zbierete erau acolo am ajuns la manastire in 5 minutelaughing iar la dus ne luasera 30 laughing. excursia aia a fost penalarolling on the floor nu o s-o uit prea curand laughing

dar tu, ce intamplari amuzante ai din excursii? love struck

| unknown3243 a răspuns:

Cand sforaia unul in camera la noi si eram 3 pers ne bufnise rasul il trezeam pe ala sa nu mai sfoaraie si a mai tras si o basina nu am mai putut sa dorm toata noaptea si a doua zi la 7 trebuia sa urcam pe munte.

| Aℓida a răspuns:

Cand eram in clasa a 3 a la ora de informatica
ma jucam cu pritenii de'a 'spionii' si trebuia sa se gaseasca cineva[eu rolling on the floor] care sa taie par de la fiecare fata p care n'o suporta[victima era monica, tocilara clasei]pentru a face clone rolling on the floor).si.ma duceam cu foarfeca si taiam ktv shuvitse in timp ce colegii tineau pers. respectiva de vorba
rolling on the floor))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. cand te besi in autocar (si stai la jumatea lui) eu consider ca fiind amuzant