| greieras a întrebat:

La o trecere de cale ferata cu bariera, opresc pe acelasi sens, in urmatoarea ordine incepand de la bariera, un motociclist, o caruta si o camioneta. Dupa trecerea trenului motociclistul incerca sa-si porneasca motocicleta, dar nu reuseste. Soferul camionetei claxoneaza. Calul se sperie de claxon si incepe sa necheze, dupa care tulburat, il musca pe motociclist de ureche.
Cine este vinovat pentru urechea motociclistului? dau funda care ghiceste

Răspuns Câştigător
| Criiiiiiiis a răspuns:

Motociclistul clar pentru ca daca avea casca nu avea cum sa il muste calul.

13 răspunsuri:
| Deyutza a răspuns:

Omul din căruţă, deoarece nu i-a dat de mâncare calului

| MiHaI a răspuns:

Motociclistul,ca nu avea benzina

Răspuns utilizator avertizat
| ZoOzOLe a răspuns:

Soferul camionetei ca a claxonat.

| A12NDRA a răspuns:

Bariera,ca a stat in calea lor.

| alice_8629 a răspuns:

Motociclistul ca nu avea casca

| soraluisatan a răspuns:

Motociclistul

| SuperCoacă a răspuns:

Vina motociclistului pentru. ca nu i se porneste motocicleta, dar ar putea fi si vina soferului pentru. ca a claxonat, ceea ce a facut ca calul sa se sperie. Dar nu inteleg de ce calul l-a muscat pe motociclist de ureche, ar putea fi calul vinovat.

| Leon a răspuns:

Motociclistu pentru ca avea marijuana si in urechi

| xDoll a răspuns:

Trenul rolling on the floor

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Pai frizerul ca ii taiase urechea cu foarfeca, iar motociclistul isi puse ureche de silicon, sa para cat de cat normal. Calul speriat alearga cu urechea in gura se ineaca si cade in fata camionului. Soferul incearca sa evite si intra in magazinul de pe marginea soselei unde frizerul care ii taiase urechea motociclisului degusta niste tuica.

| GEORGE a răspuns:

Trenul