| chiftelutacrocanta a întrebat:

Lunca somnoroasa, prinul Alfa RAY25TM,si printesa readetot

Dar tare multe mai vrei sa stii calaule,ii zise frumoasa printesa calaului regal,care mai din gluma ma din serios incepu sa scoata rasete de om inconjurat de draci.
-vai de mine,zise imparateasa regala cu o voce mareata din spatele geamului!
ce cautati voi doi aici?
Bacemi,du-te si pregateste ceaiul regelui,iar tu frumoasa printesa,aduna-ti parul despletit si du-te de te piaptana,ca vai de tine daca te-a vedea regele asa,numai amarul va fi de tine!
Bine,Mama,spuse printesa cu o voce injosita,ma duc sa-mi piaptan parul!
Printul meu dulce si suav,am sa te astept toata viata mea,daca ai sti tu cat de mult te indragesc, pana si lunca s-ar inchina iubirii noastre!, isi zise frumoasa printesa readetot in adancul gandului!

Odata ajunsa in fata oglinzii, printesa incepu sa taraganeze melancolic versurile printului Alfa RAY25TM,in timp ce mana ei fina si catifelata era ocupata cu pieptanarea parului care ii atarna atat de frumos pe spate,incat ai fi putut spune ca sunt margele sau perle!

,Zboara randunica,zboara
Si vino pan' la mine
Sa-mi canti cu glasul tau de vioara
Un cantec despre tine
Caci ziua-mi pare innegrita
Si simt ca te doresc
Iar noaptea-mi pare diferita
Si simt ca te iubesc,,

langa masuta din dreapta patului,unde era pusa cutia cu bijuterii a prinsesei,se facu ca dintr-o data,pe neasteptate sa apara o scrisoare si o floricica mica frumoasa ca-n povesti!

Vazand scrisoarea si floricica,printesa readetot fugii repede sa vada ce este scris inauntru,dar mai intai luara floricica si o mirosi dinadinsul sufletului,cu talpa piciorului ridicata,si cu ochii atat de frumos inchisi,incat ai fi putut spune ca printesa visa.

Odata mirosita,floricica se ofilise, iar printesa mirata luara scrisoare si o deschise., printesa readetot vazu ca pe scrisoare scriau urmatoarele versuri, trimise chiar de printul Alfa RAY25TM.

Va urma.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mai scurtă ca precedentele iar ReinA, personajul meu favorit tot nu e crying

| J0B0MAT a răspuns (pentru T0T):

Ce ma bucur laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei continua cu scrisoarea de la Ray sa nu uiti sa o redai in stilul sau, adica perfecta gramatical ok?