| Maria_Lavinia_1989 a întrebat:

Nu gasesc bancuri scurte si amuzante. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De e rochia de mireasa este alba?
Asta e culoarea standard la toate electrocasnicele

Ma uitam la TV şi la un moment dat am strigat:
-Nu intra în biserică... nu intra dobitocule!
Soţia:
-La ce te uiţi?
-La nunta noastră!

Doi ardeleni tăiau lemne, iarna, frig năprasnic.
- D-apoi, vere, cum de nu ai luat şapca aia cu urechi?
- De când am avut accidentul, nu o mai port!
- Ce accident?
- Mi s-a oferit o palincă şi nu am auzit

O tânară intră într-un magazin de cosmetice şi începe să studieze cu atenţie rafturile cu parfumuri.
- Aş putea să vă ajut? întreabă serviabilă vânzătoarea.
- Aş dori ca bărbatul meu să îmi acorde mai multă atenţie. Aveţi cumva un parfum care miroase ca un computer?

Şeful, la interviul de angajare:
- O să-ţi dau 1200 de Ron acum la început, şi în trei luni o să-ţi măresc la 1500 Ron. Când poţi începe?
- Peste trei luni

Soacra stă de mai multe săptămâni la tanărul cuplu. Într-o seară, îl întreabă pe ginere:
- Spune-mi, fiule, nu mai ai nici o carte pe care să nu fi citit-o?
- Da, cum să nu! Mersul trenurilor.

Soţul se întoarce de la medic şi soţia îngrijorată îl întreabă:
- Ei, ce ţi-a zis medicul?
El răspunde:
- Începând de azi, nu mai putem face dragoste. Mi-a spus doctorul să nu mă mai ating de grăsimi...

Gataaaa, mai lasam si pentru mainerea viitoare laughing

6 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

As putea...

| ady123 a răspuns:

Http://bancuricuolteni.blogspot.ro/

Unele bancuri sunt mai lungi dar restul sunt scurte

| VoiceWithin a răspuns:

No :-l.

| sucul a răspuns:

"Sotia,discutand cu sotul ei, ii spune:
-Iubitule, eu fac totul in casa asta:spal, gatesc, fac curatenie, spal rufe, de parca as fi Cenusaresa.
-Pai nu ti-am spus ca vei avea o viata de poveste?"

| Acolyte a răspuns:

1.Doua blonde stau la semafor. Una dintre ele zise :
- mmmmmm ce culoare frumoasa e verde! Hai sa stam.
Vine culoare rosu.
- Bleach! Ce culoare urata! Hai sa plecam.
2. Aceasta e mai lunga.
Bula a lipsit 3 saptamani de la scoala. Doamna profesoara il intreba :
- Bula de ce ai lipsit aceasta saptamana?
- Pai... I-a cazut mamei o caramida in cap si trebuia sa o inmormantam.
- Bine... Dar a doua saptamana?
- Of OF OF... I-a cazut tatalui o caramida-n cap si trebuia sa il inmormantam.
-Dar a treia zi?
-I-a cazut bunicii o caramida-n cap si trebuia sa o inmormantam.
- Si tu ce ai facut tot Weekend-ul?
-Eram pe acoperis si aruncam caramizi. rolling on the floor
3.Asta am gasit-o in banca mea la scoala.
- Ati fost odata fugariti de o vaca cu 2 picioare pe o motocicleta?
4. Ce oltean poate sa zica la un caine alb?
- E NOU NOUT!
5. Bula, ce fiinta omeneasca iti este ura?
- Traian Basescu!
6. - Alo! Alinuta e acasa?
- Da este, dar maine trebuie sa o inmormantam.
7. John, ai pus apa la pesti?
- Da, sire! Dau nu au mancat-o.
8. AJUTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR! DE CE PISICA MEA NU CREDE IN CE II ZIC EU NUMAI IN PIZZA?!?!?
8. Cine are carte, are parte, ai carte, ai parte, nai carte CE e asta?
9. De ce luna august au gust?
10. De ce mananci porc? Nu iti dai seama ca are prea mult pormub in ei? Apropo, de ce e galben? -.-
11. Daca beau Fanta sunt Fantastica?
12. Daca beau Coca Cola sunt Cocalita?
C-am atat pentru azi! Mai caut si sper sa imi acorzi o funda ca am muncit pentru aceste Bancuri Scurte / Lung amuzante.