| LordBolton a întrebat:

Partea a - II - a din povestea mea despre revelion :

*Turbox isi scoase un fel de tun de petarde (artifici)* si spuse : - Sa lasam niste prunci fara ochi.

Kalla, Ayako si Robotelul si-au intor privirea catre Turbox care se afla la aproximativ 30 de metri de ei aproape inconjurat de vreo 15 tzgani.

Kalla : - Nu il putem lasa.

Ayako : - Turbox se descurca.

Robotelul : Trebuie sa ne grabim daca vream sa ajungem.

Isi continuara drumul si au dat de o persoana misterioasa cu gluga.

Ayako : - Cine esti?

Persooana misterioasa : - Cosmarul vostru... Musique! *si isi dadu gluga jos *

Robotelul : - Deci Musiqa...

Musique : - Musique.

Kalla : - Cum o fi, ne poti ajuta?

Musique : - Nu, daca vreti sa ajunge-ti acas' va trebui sa trece-ti de mine.

Robotelul : - Tu si ce armat *dar nu apaca sa spuna ultima litera ca, Kalla ii puse mana la gura *

Kalla : - Niciodata sa nu ii intrebi asta.

Musique : - Prea tarziu. *langa ea au sarit din copaci 7 ninja *

Ayako : - De ce nu putem avea un revelion normal? *zise ea uitandu-se in pamant*

Dar cei 7 ninja se apropiau de cei 3, doi din ei aveau nunceaguri, restul patru aveau explozibil.

Musique : - De asta ce mai ziceti?

Robotelul : - Eu zic ca mai am putin si imi bat recordul la Subway Surf *zise in timp ce se juca pe telefon*

Ayako : - Tu esti constien ca santem intr-o situatie limita nu?

Robotelul : - Da, aproape m-am lovit de un tren in joc.

Ayako : :0

Kalla : - Am eu o idee : sa fugim!

Kalla, Ayako si Robotelul au inceput sa fuga dar Musique si armata ei de ninja continuau sa ii urmareasaca.

In alta parte a T/A :

Shooty : - Vreau craci! puppy dog eyes

Pennyy : - Nu.

Shooty : - Te rog, macar 5 minute.

Pennyy : - Tu nu vrei sa incetezi?

Shooty : - Dar ii vreau.

Crucified care tocmai era in apropierea lor isi scoase scaunul pliabil si popcornul si ii privea. Langa ea vine Suiti care o intreba :

Suiti : - Imi dai si mie popcorn?

Crucified : - Desigur.

Suiti : - Deci ce te framanta?

Crucified : - Pai cred ca Alinus a patit ceva.

Suiti : - Nu putem fi sigure.

Intr-un sant Ashadow zacea cu masina sa si nu se oprea din baut sampanie.

Ashadow : - Sunt atat de singur. Dar stai *isi scoase din buzunar telefonul si il suna pe ww2EXPERT *

ww2EXPERT : - Alo?

Ashadow : - Alo, sunt eu Ashadow prietenul tau ma poti scoate din acest sant?

ww2EXPERT : - Unde esti?

Asadow isi scoase capul de geam si vedea un semn : "Nicaieri, Romania populatie :? "

Ashadow : - Cica se numeste Nicaieri Romania.

ww2EXPERT : - Imi ramai dator.

Ashadow : - Orice doar ajuta-ma.

ww2EXPERT *care se urcase in Furia Rosie* : - Ok, vin.

La marginea sectorului T stateam eu Marian112 si trageam cu " Panzerfaustul "meu (modificat ca sa fie folosit de mai multe ori), dar catre mine se apropie Ani28 cu sobolanul ei.

Ani28 : - Iar te joci cu burlanul ala? *spuse ea pe un ton sarcastic*

eu : - Iar te plimbi cu mutantul ala pe strada? *am zis eu in timp ce am nimerit un tzgan cu o petarda*

Ani28 : - Nu sunt aici sa ma cert.

eu : - Atunci?

Ani28 : - Uite Zurick a fost capturata.

eu : - De ce nu o ajuta tipu ala cu desenele cu avioane?

Ani28 : - Adica David, pai el nu a mai fost vazut pe TPU de ceva timp si tu esti singurul care ma poate ajuta sa o salvez.

Luminile becurilor de pe strada se stig, afara este aproape bezna.

Ani28 : - Iar pana de curent? *spuse ea furioasa*

eu : - Macar acum pot sa imi dau jos masca si sa nu sperii pe nimeni. *si mi-am scos masca si am pus-o in rucsac*

Ani28 : - Deci vi?

eu : - Am voie sa provoc dezastre?

Ani28 : - Poti face ce vrei doar sa vi.

eu : - Bine accept.

Apoi eu si Ani ne-am urcat in Furia Mov si am plecat catre Centrul Tzganilor adica Ferentary City.

Va Urma

P.S pe cei care nu i-am pus o sa ii pun.

17 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Bine

| Kalla a răspuns:

A fost genial puppy dog eyes

| JustHappiness a răspuns (pentru Kalla):

Ştiu, nu? Bravo, Marian! big grin

| LordBolton explică:

Am uitat saa precizez unul dintre ninja era betiv.

| lalaballet a răspuns (pentru LordBolton):

Ma pui si pe mine undeva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alinuş?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, era să uit, să nu uiţi să mă bagi şi-n partea a III-a, da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare. Nu uita să mă pui şi-n părţile viitoare.

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Tare

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Chiar incerc sa-mi bat recordul la Subway Surf laughing

| DoriKat a răspuns:

Daa. siigur ne pui.

| JustHappiness a răspuns:

Promiţi că ne pui?

| LordBolton explică (pentru JustHappiness):

Da promit.

| JustHappiness a răspuns (pentru LordBolton):

Îţi mulţumim! puppy dog eyes

| JustHappiness a răspuns:

App: Continuă cu acelaşi umor! rolling on the floor