| LaughingKarima a întrebat:

Pentru ca motive.
Part IV
Toti din grup decisera sa se relaxeze, cu un 10 si cu o treaba bine facuta, se pot rasfata pentru urmatoarele cateva zile.
Cativa dintre baieti, Suck, Croampa si gemenii, stateau pe canapeaua din living room, uitandu-se la fotbal. Toate bune si frumoase pentru ei, pana cand, o prezenta diavoleasca este simtita.
"Ce vrei Daisuki?" Intreaba Croampa, privirea lui inca fixata pe plasma din fata sa.
"Haideti cu noi la cumparaturi." Zise ea bucuroasa.
"Da, vezi, nu o sa se intample. Draguta incercare." Ii raspunse Suck, nefiind beat il ajuta sa ia decizii bune, nu in marea majoritate a timpului, erau rare acele decizii dar erau buna si in majoritatea timpului veneau la momentul potrivit.
"Nu puteti doar sa stati aici toata ziua!" Exclama ea in timp ce Karima si Doub intrasera in camera.
"Ba da." Zise unul din gemeni, celalalt continuandui idea "Ba chiar daca ne aduci niste sandwish-uri si niste beri, stam aici 2 zile."
"Sau 20 de beri de fiecare si stam aici 3 zile." Adaugase Croampa. "Chiar si fara mancare."
"Sunteti imposibili."
"Stim!" Zisera toti deodata. Karima si Doub, care se uitau la ei ca la niste clauni, se decisera sa o ajute pe Daisuki, pana la urma si Karima vroia sa mearga la cumparaturi, iar Doub vroia un nou joc video.
"Hey baieti." Incepuse Karima in timp ce lua un loc intre ei pe canapea. "Suck, nu ziceai ieri ca vroiai sa vezi nu stiu ce film de groaza la teatrul de la mall?"
"Am zis?" Intreaba el nedumerit.
"Da frate, mi-ai zis si mie inainte sa te culci ca vrei sa vezi un film." Adaugase Doub.
"Probabil ca am zis..." zise el. "Nu am zis si ce film vreau sa vad?" Intreba el suspicios
"Unfriended/Saw!" Raspunsera Karima si Doub deodata. Cand au realizat ca nu le-a iesit, se uitasera repede unul la altul dupa care inapoi la Suck. "Ai zis... ca vrei sa le vezi pe amandoua dar nu stiai care va rula astazi!" Se salvase Karima."Si am verificat eu pentru tine, ca o surioara buna ce sunt, ruleaza Unfriended!" Suck se uita la sora sa mai mica, inspectandu-i expresia, cauta un semn de miciuna insa nu gasise niciunul asa ca ss ridica de pe canapea cu un oftat si isi indrepta privirea spre Karima care inca statea jos pe canapea.
"Hai sus, sa mergem." Spune el intinzandu-i mana fetei ca sa o ajute sa se ridice.
"Frate nuuuuu, stai aici!"zise Croampa nemultumit.
"Nu frate, acum ca ma gandesc chiar vreau sa vad filmul ala, hai cu mine la film." Suck ii intinsese si lui mana care dupa cateva secunde de gandire fusese luata. "Voi nu veniti?" Ii intreaba Suck pe gemeni care pur si simplu dadusera din cap. "Ok, stati aici, nu dati foc la casa."
Toti se pornira spre garaj, unde ii gasise si pe Kama si Hyouka. Toti intrara in masina si pornira la drum spre mallul central.
Odata ajunsi, fiecare porni in treaba lui, Daisuki se porni spre magazinele de haine si pantofi, tarandu-l pe Hyouka dupa el ca sa ii care plasele, gemele Kama si Karima vroiau doar bijuterii si pantofi asa ca se despartira si ele de restul grupului. Doub intrase deja intr-un magazin de jocuri video, iar Suck si Croampa erau deja la cinema.
-Daisuki si Hyouka-
"De ce a trebuit sa vin si eu?" Intreaba Hyouka care avea deja 5 plase in maini, doar una fiind plasa lui.
"Nu ai voie sa te plangi, te plangi si ii spun lui Suck ca i-ai furat o mitraliera." Il ameninta ea pe baiat.
Hyouka doar a oftat lung si continua sa o urmeze pe dementa.
-Kama si Karima-
"Nu pot sa cred ca am ratat asa ceva, raceala stupida!"exclama Kama dupa ce Karima ii povestise ce se intamplase la scoala.
Pana acum fetele au deja 2 plase, pline cu bijuterii
Asta se intampla daca Suck le-a dat cardul sau negrul(card nelimitat cica, pentru necunoscatori).
-Doub-
El e pierdut in raiul jocurilor, il lasam in pace acum.
-Suck si Croampa-
Croampa regreta decizia facuta. Pana acum, filmul nu reusise sa il sperie nici macar putin, nici nu i se parea interesant macar, asa ca facandu-se confortabil pe scaun, aceasta de hotara sa doarma.
Suck, care era fascinat de film in acel moment, nici nu ii pasa ca cel care spusese 'Nu, frate, la filmul asta nu mai dorm', dormea in acel moment.
-3 ore mai tarziu(imi cititi asta cu vocea naratorului din Sponge Bob, nu ma intereseaza-
Kama si Karima fusese primele care isi terminasera cumparaturile, asa ca, dupa cum se stabilise, au mers in fata mallului, pe una din banci ca sa ii astepte pe ceilalti. Nu dupa mult timp, un Suck aproape speriat si un Croampa somnoros isi facura aparitia, urmati de Daisuki si Hyouka.
"Ok, sa mergem." Spusese Croampa inca somnoros. Toti se urcasera in masina dupa ce isi lasasera plasele in spate, si pornira spre casa.
-pe la miezul noptii-
Kama se trezi si sari din pat ca arsa. Din camera ei si a Karimei, fugii spre camera lui Suck. Aceasta nici nu batu la usa, pur si simplu trantise usa in timp ce o deschisese, sunetul trezindu-l pe Suck.
"Ce vrei?"
"Cred ca l-am uitat pe Doub la mall."zise ea grabita. Ii luasera cateva minute lui Suck sa inregistreze informatia, pana sa sara din pat, sa se schimbe si sa porneasca spre mall ca sa isi recupereze preietenul.
-La mall-
Mallul era inchis, fiecare magazin avea usile incuiate, si luminele stinse. Si totusi, in unul din magazine se vedea o lumina mica.
In sectiunea de jocuri horror a magazinului 'All for video games', un joc era inca in functiune. Un tanar, imbracat sport, cu gluga pe cap, se juca linistit cu username-ul 'DoubETare'.
TO BE CONTINUED...

33 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Pfff, o să îmi schimb username-ul.laughing))

| RainmakerX a răspuns:

Faina big grin Inca mai am mitraliera acasa, oare o mai vrea?

Ps: Iar m-ati cuplat cu Daisy? smug

| KillMePlease a răspuns:

eu n-apar, no?

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

Si tu incepi? apareti toti pe rand mami

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

bnnn.
hypnotized
ftw, m-am certat azi cu o babă

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

De ce? laughing

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

ehhh, că-i dusăăă
deci, stăteam eu şi o fată frumos pe-o bancă
mda, bine, tăt fain până ne buşeşte râsu'
@.@
ockk, râdem noi cât râdem, şi apare de nusj unde o babă fioroasă
eu eram ceva gen : cumiiinte, baba, cumiinte
numa' ce-o-nceput de-odată a zbiera...
" ce faceţi gălăgie, bla bla bla! iaa nu mai bla bla bla bla că bla bla bla"
şi eu : puppy dog eyes scuzaţi-ne tanti, noi doar râdeam. cu ce-am greşit?
baba: bla bla bla, tu nu vezi că am venit la voi să tăceţi din gură? bla
eu: da, tanti...iertaţi-ne, iertaţi-ne
baba: hai, gura mică că-mi dorm nepoţii, să nu vă mai prind că faceţi gălăgie
mda
face baba 2/3 paşi, şi pe tipa de lângă mine o buşeşte râsu'
eu eram ceva gen : o-kay... hai băbuţă, hai la ceartă, ştiiu că vrei hypnotized
mda, vine baba iar: fetelor, da' ce-am vorbit noi?
tipa de lângă mine: hahahhhhahahahahahahahhhhhhahahahah laughing)))))
eu: nusj straight face
baba: ia plecaţi d'aici angry
eu: da' dc? e bancă publică. nu plec nicăieri
tipa de lângă mine: hahahhhahhaaaaahahahhhaaaa laughing))))))
baba: au, au, au ce urât vorbeşti! ai grijă la limbaj! eu în locul tău nu mi-aş permite să vorbesc aşa! ia vezi! angry
eu: okay straight face
tipa de lângă mine: hahahahahhhaaahahah laughing)))
până la urmă am plecat după ce mi-a ţinut o predică mişto despre educaţia copciilor (sau lipsa de educaţie, who knows)
REZUMAT: COPII, FUGIŢI DE BABE CĂ-S RELE!

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

laughing)) e bine ca prietena ta s-a distrat laughing))
Si eu am facut asa, ne-am dus cu un grup la bloc la un copil, stateam, ne mai dadeam cu skaterboarduri, nu stiu ce, si eu ma pun pe un gard la un moment dat, sa ma uit la nebunii din fata mea.
Iasa o baba pe geam si ne spune sa facem liniste.
Noi : ok, scuze!
Nu au trecut nici 2 min de cand plecase de la geam ca incepuse iar nebunia.
Baba : arunc apa pe voi daca nu taceti!
eu : ok, scuze! ....doamne...
dupa aia iar, nebunie totala, si cum stateam eu frumos pe gard, numai simt ca mi se face un dus cu apa calda, afurisita aruncase apa, dar doar pe mine!
prima data nu stiam se intamplase, dar deja cand imi revenisem astia se uitau la mine gen : oh nu
cand m-am ridicat, m-am si intors la ea, toate injuraturile i le-am spus, in toate limbiile numai nu in engleza, si statea babeta si se holba la mine O.O cand m-am calmat, m-au uitat la ea si i-am zis scuze si femeia nu stia de ce laughing) dar babeta dintr-o data ca ea cheama politia
eu : cheam-o tanti, sa vedem ce imi face
peste 10 minute vine un politist, ca ce se intampla, ca nu stiu ce, si de la geam ii zice baba ca EU(singura) am facut o galagie de nedescris iar politistul se uita la mine "cine? copila asta mica?", ii facusem semn la politist ca are cu capul femeia si el numai a dat din cap si ne-a zis sa plecam.
am scapat ieftim, ma gandeam eu atunci laughing

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

hah, eu când o să fiu babă n-o să fac d'astea
o să fiu o babă crazy (da, crazy, ce te uiţi aşa?)
o să mă fac albastră pe juma' de cap şi pe cealaltă juma' de cap roşie sau neagră, o să-mi fac tatuaje şi o să mă machez jmekk ( asta la +60 de ani)
oh, ce mişto va fi
ugh, ugh, ughhh, hai odată bătrâneţe, hai!

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

O sa fi o bunica tare interesanta laughing

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

ei da
o să-mi iau nepoţii şi-o să-i dau cu capu' de pereţi ca să mă iubească
(hehhe, glumesc)
~~~doar o să îi fac să-şi regrete viaţa :3 ~~~

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

Deloc creepy laughing

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

ştiuu
uneori îmi doresc să mă gândesc la chestii creepy, da' nu-mi iese...:'(
csf

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

Auzi ca ei nu ii iese si eu numai la din alea ma gandesc laughing

| KamaSutra a răspuns:

Am aparut si eu happy
Suntem surori gemene? Yupiiiiiiiii! love strucklove strucklove struck

| LaughingKarima explică (pentru KamaSutra):

Stresule, ti-am zis ca apari si tu, numai sa ai rabdare laughing
love struck love struck love struck

| KamaSutra a răspuns (pentru LaughingKarima):

Love U love strucklove strucklove struck

| LaughingKarima explică (pentru KamaSutra):

Luv u too love struck :X

| LePotato a răspuns:

"DoubETare" =]]

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Nu stiu, nu intreba laughing)

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

Abia astept sa apar si eu in poveste (^.^)

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Deja am scris partea a cincea si te-am trecut acolo love struck

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

Yeeeeeeeey, chiar sunt curios ce tip de personaj sunt big grin

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Hmmm, oare sa te tin in suspans sau sa postez povestea mai devreme de termen?

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

No, posteaza cand e gata happy

| syd2 a răspuns:

Si eu unde eram?

| LaughingKarima explică (pentru syd2):

Pai aici nu v-am mai pus pe toti, nici pe tine, nici pe Sweety si nici pe Sergiu, voi nu ati vrut sa veniti cica.

| Croampa a răspuns:

Mai interesant era Saw, dar nu e horror deloc

| LaughingKarima explică (pentru Croampa):

Stiu ca nu e, le-am vazut pe toate ce naiba laughing plus ca tu doarmeai deci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce oameni buni suntem. Lasam băiatul sa se joace. laughing
Continua ca-mi place. :]

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Pai da nu? de ce sa ii stricam distractia?
love struck love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Se transforma in zombi daca mai sta mult acolo. Pentru el, raiul. laughing

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Ce fain, noi l-am lasat pe el in raiul lui si am plecat acasa laughing