| LaughingKarima a întrebat:

Part VII
Toti membri echipei 7 stau in fata casei. Focul tocmai fusese stins, insa copiii, neavand unde sa mearga, stau in fata casei, asteptand sosirea lui Sergiu.
Toti erau tacuti, unii prea obositi sa vorbeasca, altii prea plictisiti sa vorbeasca, si altii(aham-Hyouka-aham) deja dormind. Iar altii, ca Mad si Doub se luptau ca sa faca proba armei lui Mad.(arma lui Mad - http://imgur.com/GCUH2bE (arma, nu baiatul :)) ) si stiu, nu e ce ai vrut dar viata e grea copile! nu primesti ceea ce vrei!). Doub alerga cu viteza lui inumana in jurul lui Mad, incercand sa il ameteasca si sa il deruteze, insa Mad nu avea de gand sa il lase pe Doub sa castige. Cu o singura miscare, arunca unul din capete spre Doub, nimerindu-l pe baiat in umar, facandu-l in acelasi timp sa se orpeasca din fugit si sa inceapa sa scoata lama afara.
Tinand strans de lant, Mad il intinde la maxim si cu o saritura se urca pe lant si incepu sa alerge pe el pana la Doub care era inca ocupat. Cand Doub reusi intr-un sfarsit sa scoata lama din umarul sau, se uita in sus, tocmai in timp ca fata lui sa faca cunostinta cu piciorului lui Mad care ii trimisese corpul 10 metri mai incolo. Cu o rotire in aer si cu 2 miscari din maini, Mad era cu picioarele inapoi pe pamant, lantul din nou in jurul taliei. fiecare lama pe cate o parte a bazinului.
Kama se ridica dintr-o data de pe locul sau, facandu-si drum spre corpul lui Doub. Odata in fata corpului, aceasta il loveste usor pe Doub cu piciorul.
"Cred ca e mort." zise ea dand din umeri in semn de 'nu e treaba mea dar ar trebui sa stiti ca probabil e mort'. Croampa se ridica si el si face ce a facut si Kama.
"Nu e mort." spune el, mai mult doar ca sa o contrazica pe Kama. Daisuki se ridica si merge spre Mad, punandusi pana pe umarul lui, ca sa il foloseasca drept sprijin.
"Buna treaba nou venitule!" incepe ea sarcastica "daca tot vroiai sa omori pe cineva trebuia sa il omori pe Suck sau Croampa, persoane care nu ne sunt utile." ii spune ea, neuitand sa ii dea si o palma peste cap.
"Hey!" striga cei 2 baieti. "Sa fie clar, Croampa e cel mai usor de inlocuit." zice Suck repede. Croampa totusi il intelege si se intoarse spre Suck, deja scotandu-si arma si incepand sa il alerge.
"Karimmmaaaa" striga Suck care incerca cu disperare sa scape de nebunul din spatele sau.
Cu un oftat, Karima se ridica si merge spre duoul(?) idiot. Ii ia pe ambi baieti de cate o ureche in ciuda protestelor lor, ii trage inapoi spre restul grupului si in inpinge pe jos.
"Stati.Cuminti." zice ea intr-un ton exasperat inainte sa mearga sa il trezeasca pe Hyouka, medicul grupului.
"Ce vrei?" intreaba el, inca adormit pe jumatete.
"Vezi de Doub." zice ea scrut si la obiect. Si el, cu un oftat, merge la Doub, iar dupa cateva priviri se intoarse de unde plecase, se asezase la loc gata sa adorma din nou. Toti ceilalti se uitau la el ca la o noua masina, toti cu gurile cascate, confuzi rau de tot.
"Pai si Doub?!" striga Life facand semn cu mainile spre corpul din mijlocul drumului desi Hyouka nu numai ca avea ochii inchisi dar era si cu spatele la el.
"Doarme!" striga Hyouka inapoi, si nu peste mult timp sforaitul lui Doub se facu auzit. Toti rasuflara usurati inainte sa stea jos din nou.
O alta jumatate de ora fusese petrecuta in liniste pana cand Killy se hotara ca nu ii mai era somn si vroia sa se joace.
"Mad, da-mi arma ta." zice ea.
"Nu." ii raspunde el cu acelasi ton folosit de ea, strict si nepasator. Killy il ciupise pe baiat de mana si ii ceru din nou arma. "Nu femeie! Cine stie cui ii scoti ochii cu ea daca ti-o dau!"
"Daca nu mi-o dai ii spun lui Sweety sa iti dea foc, vrei sa ajungi ca si casa?" intreba ea cu un ranjet malefic pe fata, care se transforma intr-un zambet triumfator cand Mad ii pusese arma in mana. Se ridica vesela si sare putin in jur inainte sa se intoarca catre Mad. "Si cum o folosesc?" intreba ea inca entuziasmata, Mad totusi nu ii raspunse doar isi pusese fata in maini sperand ca poate KIlly va disparea in curand de pe planeta.
Vazand ca nu i se raspunde, Killy dadu pur si simplu din umeri si se indeparta de grup, daca tot nu stie cum sa foloseasca arma, cel putin sa nu isi omoare coechipierii.
Apucase de la mijlocul lantului cu mana dreapta, restul lantului alaturi de cealalta lama erau in mana stanga. Incepu sa invarta lantul ca pe un lasou pana ii aluneca din mana si scapa tot lantul undeva in spatele ei. In momentul in care se auzi o alarma de masina, toti ceilalti din grup, in afara de Killy isi indreptara privirea spre locul cu pricina. Odata ce au vazut in a cui masina a ajuns arma sa fie infipta, ochii lor se marira.
Killy inghitii in sec si cu ochii inchise se intoarse. Nu ii trebui sa isi deschida ochii ca sa recunoasca proprietarul masinii.
"CARE MAMA MASINILOR A ARUNCAT AIA?!" urla Sergiu suparat cand vazu o lama infipta in capul soferului(nu ii pasa de sofer, ci de geamul spart) iar cealalta lama intr-una din rotile din fata a masini.
'Suntem morti.' gandira toti copiii in acel moment.

30 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Îmi place tipul ăla Doub.
Cred că m-am îndrăgostit.

| RainmakerX a răspuns:

Mi-a placut parte cu Soferul =)
Faina povestea ...Hyouka ala doarme prin toate partile. Huuu Hyouka! Sper sa-l omori pe parcurs. smug

| LaughingKarima explică (pentru RainmakerX):

Ma bucur laughing
nu, nu, iti vine randul sa stralucesti, asteapta doar.

| KamaSutra a răspuns:

Dar stii ca Doub e fata, nu?

Si imi place, lolgic love struck

| LaughingKarima explică (pentru KamaSutra):

Stiu ca e, sau ma rog, inainte nu stiam si cand am inceput imi trebuia baiat, asa ca Doub ramane baiat laughing
love struck love struck

| KamaSutra a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ok rolling on the floor

| LePotato a răspuns:

Stiam eu ca-s badass

Badass lvl: potato

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Eu ti-am zis sa ai rabdare ca daca ai rabdare te apreciaza scriitoarea, dar tu nuuuuu no talking

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

Scuze :'(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne omoară Gigi?

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Sergiu? Sa ne rugam ca nu.

| L1feDRAIN a răspuns:

Povestea faina, dar nu am inteles de unde am aparut eu cine si de unde?
Ce? Cum?

sunt confuz. laughing

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Pai, lasa-ma sa iti explic. Echipa 7 e formata din mai multi membri insa nu toti membri sunt mentionati in fiecare capitol. Intelegi? Cum Kama nu era mentionata in primul capitol, insa am explicat in capitolul cu mallul ca era bonava. Pricepi? Te-ai prins? Sau vorbesc degeaba aici?

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Nu-ti fa grij.
fiecare cuvintel pe care il spui are valoare laughing

Am inteles.

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Serios?! hai sa ne jucam spanzuratoarea pe viu atunci! hai big grin

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Nu, hai alt joc. ceva de genul.
"Cine se sufoca primul"
Tu incepe (nu am idee ce sa faci laughing )

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Hai mai bine ratele si vanatorii, eu esti rata iar eu sunt vanatorul...cu pusca in loc de minge devil

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Okay, pusca fara gloante rolling on the floor

Si daca pierzi te mananc. (incetisor si pervers laughing )

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Voi cresteti rate carnivore in Romania mai? laughing)))

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Nu-s din Romania.

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Da de unde? confused

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Heh,

Din Moldova.
Tu?

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Eu? Dragutule, du-te un pic la profilul meu si vezi

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Nice.
Am mers 2cm si am ajuns.

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

no talking smartass tongue

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

crying

Fa-mi un bine si raspunde la intrebare. happy

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Ce intrebare? nu mi-o venit notificare

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ciudat.

| DonaldTrump a răspuns:

Si in episodul urmator aflam cine castiga proba "alergare 1000 de metri din fata lui sergiuboss"