| LaughingKarima a întrebat:

Uite aici a cincea parte, pentru ca Mad e Mad, si daca vrea ceva, primeste.
Part 5
Suck e suparat.
Karima e suparata.
Kama e suparata.
Daisuki e suparata.
Croampa e suparat.
Hyouka e... ati inteles voi. Toti sunt suparati. De ce? Azi se intorc toti la scoala. Cel mai dezamagit e Suck, programului de baut se va da peste cap iar.
"Bucuria tiristilor! Hai jos din pat odata!"ii spune Karima lui Suck, care de cand a aflat ca trebuie sa mearga iar la scoala, s-a dus inapoi in camera sa, gata sa adoarma la loc.
"Nu vreau femeie!" Urla acesta.
"Ba vrei!"
"Nu, nu vreau. Acum nu sunt beat deci stiu ce vreau, iar eu vreau sa stau acasa!" Urla acesta in timp ce se dadea jos din pat si incepuse sa isi impinga sora afara din camera. Karima insa, se intoarse si ii puse piedica, facandu-l sa cada. "Auzi, piticanie exotica, ce vrei ca sa ma lasi sa stau acasa?" Intreba el, inca fiind pe jos,cu fata lipita de podea.
"Vreau sa vi la scoala."spune ea scurt si la obiect cu un ranjet diabolic pe fata.
"Nu vin."spune Suck simplu, ridicandu-se de pe podea si uitandu-se urat la sora lui.
"Ok atunci, eu nu te pot forta sa vi."zice Karima inca purtand acel ranjet. Chiar cand Suck vru sa ii multumeasca pentru intelegere, Karima ridica un deget, facandu-i semn ca inca nu a terminat de vorbit si sa o lase sa vorbeasca."Cum ziceam, eu nu pot. Dar Killy poate." Si inainte ca Suck sa aiba timp sa reactioneze, Karima o strigase deja pe cea de a doua dementa din toata casa, care ajunsese in camera in mai putin de un minut. "Il convingi tu." Spune ea in timp ce iesi din camera, o impinsese pe Killy inauntru si inchise usa. Nu vad spun mai mult decat ca, dupa plecarea Karimei, Suck incepuse sa tipe.
In mai putin de jumatate de ora, toti, inclusiv Suck cu bandaje pe el bineinteles,erau gata sa mearga. Toti imbracati in uniforma oficiala- camasa alba, cravata visinie, sacou vinisiniu, pantaloni scurti negri pentru fete respectiv lungi pentru baieti-erau deja in masina, multi dintre ei inca pe jumatate adormiti.
"Cand ajungem inapoi acasa, ma imbat si va omor pe toate,fufe proaste"zice Suck morocanos.
"Ai vise mari,iubitule, vise mari." Ii spune Daisuki lui Suck inainte sa il sarute pe obraz.
Blah, blah, blah ati ajuns la scoala.
Hyouka, Karima si Croampa, erau primii care iesisera din masina, si asta, purtand niste expresii plictisite. Dintre toti din casa, doar cei 3 aveau acea intelegenta avansata care era mult peste nivelul multor oameni de stiinta cunoscuti, insa pentru ca nu sunt inca majori, trebuie sa continue cu scoala, dupa cum vrea Sergiu. Dupa ei urma Killy, Daisuki si Sweety. Cele 3, fiind stiute si ca 'dementele casei', sunt toate bune la matematica, anatomie si sport. Suck, Kama si Doub, ei bine, ei merg la scoala doar din obligatie, respectiv plictiseala, ei deja avand memorie fotografica, deci scoala pentru ei e ceva ce nu are rost.
Orele pe acea zi au decurs normal, Suck primise un 4 la sport pentru ca adormise pe banca, Daisuki un 5 la engleza pentru ca profesoara nu ii poate intelege dorinta de a vorbi in timpul orei, iar Doub, ca de obicei, un 10 la matematica.
La pranz, chiar cand luasera toti loc la una din mesele cantinei, un anunt din partea directorului se auzi prin boxe. "Doub Karmas, in biroul meu, ACUM!" toti se uitau la el, intreband-ul ce a facut. Acesta doar da din umeri si pleca spre biroul directorului. 20 de minute mai tarziu, vine inapoi cu un alt baiat langa el.
"El cine e?" Intreaba Croampa.
"Mad, nebunii, nebunii, Mad. Directorul vrea sa il avem si pe el in echipa. Bineinteles, Daisuki fusese prima care se ridicase in picioare de la masa, mersese la el si dadu mana cu el.
"Eu sunt Daisuki." Incepe ea, dupa care toti se prezentara pe rand, dupa care toti luasera loc la masa din nou(nu stiu ce e cu cuv. asta dar nu stiu cum se scrie corect). Dintr-o data, cea care statea cel mai aproape de el, ii vorbi
"Iti e frica asa-i?" Il intreaba Killy. "Ai acea aura in jurul tau care spune 'sunt nou, nu ma omori' "explica ea cu un ranjet pe fata.
"Asa e, arati de parca toti sunt lupi iar tu esti iepure." Zice Sweety, fiind si ea de acord cu Killy.
"Arata mai rau de atat, de parca e intre canibali" adaugase Croampa
Mad doar le dadu dreptate, dand din cap afirmativ.
"Asculta, frate, esti nou, nu ai mai fost in proiecte pana acum asa-i?" Il intreaba Hyouka.
"Nu."
"Bun. In weekend avem un proiect, vei veni cu noi dar trebuie sa ai cel putin 2 persoane cu tine mereu, dar pana in weekend te mai decizi de cine te 'lipesti'"isi termina Hyouka idea.
"Atunci, o sa vezi ca nu trebuie sa iti fie frica de nimeni si nimic." Adaugase Doub.
"Asculta," incepu Kama sa vorbeasca "fiecare idiot, fiecare nebun, fiecare betiv(ahamSuckaham - scuze s-a inecat scriitoare), fiecare de la aceasta masa e familia ta de acum, si crede-ma, in familia noastra nu moare nimeni." Isi termina fata discursul.
Si aici, ca in filme, camera se indeparteaza de masa copiiilor, lumina usor incepe sa dispara, pana cand tot cadrul e negru, si incepe enumerarea actorilor, directorilor, scriitorilor s.a.m.d
AMIN!

37 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Suck e genial.laughing)
Foarte tare povestea ta.big grin

| LaughingKarima explică (pentru Doub):

Mai trebuie si cate un Suck genial din cand in cand ca sa mentinem echilibrul in lume laughing
multumesc love struck

| RainmakerX a răspuns:

"doar cei 3 aveau acea intelegenta avansata care era mult peste nivelul multor oameni de stiinta "

Aww. Multumim smug
E faina povestea.

| LaughingKarima explică (pentru RainmakerX):

Aww cu placere laughing
Si multumesc love struck

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

"dar trebuie sa ai cel putin 2 persoane cu tine mereu, dar pana in weekend te mai decizi de cine te 'lipesti'" - oare cine or fi cei "2" laughing thinking

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Tot ce pot sa iti spun, dragul meu cartof, e ca nu mori laughing

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ha! I knew it, i'm immortal big grin

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Ha! You're not! love struck

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

I am for the weekendsad

| KillMePlease a răspuns:

zomboy fie cu tine

| KamaSutra a răspuns:

Place mult
Mai ales ce i-a facut Killy lui Suck rolling on the floor)
I want part 6! crying NOW crying

| LaughingKarima explică (pentru KamaSutra):

Tuturora ne place ce ii s-a intamplat lui Suck laughing
Ok, ok, scriu femeie, scriu laughing

| LePotato a răspuns:

Tareeeeeeee big grin, eu sunt cam "lame" da' e ok

Waiting for part 6 whistling

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Esti nou, asteapta pana vine weekend-ul, asa planuri mari am eu cu tine *insert ras malefic*

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ioi, m-ai facut curios big grinbig grin (i'm obsessed with it[the story] now) blushing

| Croampa a răspuns (pentru LePotato):

Stiu ca tu o sa alegi sa stai cu mine! smug laughing

| LePotato a răspuns (pentru Croampa):

That didn't sound quite right laughing

Why am i writing in english? thinking

| Croampa a răspuns (pentru LePotato):

Hai, boku no chibi baka! rolling on the floor

| LaughingKarima explică (pentru Croampa):

Ce increzator esti, iti acord puncte pentru asta

| Croampa a răspuns (pentru LaughingKarima):

Arigatou Gozaimasu! big grin
Aishiteru! love struck

| LaughingKarima explică (pentru Croampa):

Love you too love struck

| LePotato a răspuns (pentru Croampa):

Wth is that?

Satanisme, bai? :O

| Croampa a răspuns (pentru LePotato):

Mai bine nu afli! rolling on the floor
Si ce mai zici, Mad? big grin

| Croampa a răspuns (pentru LaughingKarima):

love struck kiss

| LePotato a răspuns (pentru Croampa):

"Baka" - stiam ca inseamna "idiot", deci mersi happy

| Croampa a răspuns (pentru LePotato):

Nu neaparat idiot! straight face
Cu " chibi" l-am " transformat" in termenu' "prostut"! :3

| LePotato a răspuns (pentru Croampa):

Pai de ce nu traduci bro'?

| Croampa a răspuns (pentru LePotato):

Tu ai zis:" that didn't sound quite right" si eu ti-am raspuns :" da, micul meu prostut"... amu ca stau sa ma gandesc nici asta tradus nu suna prea bine... thinking

| LePotato a răspuns (pentru Croampa):

Nu suna bine deloc =]]

| Croampa a răspuns (pentru LePotato):

Acum mi-am dat si eu seama! I don't want to see

| Suck a răspuns:

E ciudat ca si in viata mea reala doar fetele ma batlaughing)) ori e din cauza glumelor mele inocente, ori pentru ca vor o bucatica din minelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl sarut pe Suck? I don't want to see sa se sarute singur.

Hai cu continuarea. Vreau actiune multa. :]]

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Nu poate mami, trebuie aa il intelegem crying
Prima data hai tu cu continuarea ta, dupa vin cu a mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Prima data am citit "trebuie sa il legam" mă si gândeam. laughing
Bine, hai ca o fac.

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Daca tu vrei, il legam, nu ii problema laughing gasim noi vreun cal de care sa il legam si o padure in care sa lasam calul
Asa mama, asta-i atitudinea happy

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu il saruti, ca gura ta e ocupata cu gura mea :>

https://www.youtube.com/watch?v=99O7OUKRaKM

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

laughing imi place melodia, ceea ce vrei tu sa spui, nu. Nu mai bine va sarutati singuri? :]]