| catadulceatza34 a întrebat:

Mi-a venit deodata un chef de bancuri, am cautat pe internet, dar nu erau asa bune. Stiti macar cateva bancuri bune?

Răspuns Câştigător
| 00AName00 a răspuns:

Ea: - Daca stiam ca esti atat de sarac, nu m-as mai fi casatorit cu tine.
El: - Ti-am spus de atatea ori ca esti tot ce am pe lume, dar nu ti-a pasat.

Sotul si sotia in parc:
-Scumpo, incearca sa pari fericita!
-De ce?
-Doamna care vine spre noi este prima mea sotie!

Sotia, nervoasa, ii deschide usa sotului, care traznea de la o
posta a alcool:
- Presupun, urla ea, ca ai un motiv foarte serios sa vii acasa la 6
dimineata!
- Da, am, raspunde sotul, micul dejun!

El: Altul ca mine nu mai gasesti!
Ea: Unul ca tine nu mai caut!

Ce este compromisul?
Daca sotia vrea la mare iar sotul la munte, atunci toata familia merge la mare insa sotului i se permite sa-si ia schiurile!

La vorbitorul închisorii, soția îi spune soțului:
- Copiii au crescut și pun întrebări…
- Întreabă unde-i tatăl lor?
- Nu! Întreaba unde ai pus banii pe care i-ai furat

Doi cowboy stau de vorba:
- Eu am cele mai rapide maini din tot vestul salbatic!
Al doilea:
- Eu am prietena!

- Ai auzit că Ion a deschis un magazin de bijuterii?
- Cine ăla? Nu creed? Şi ce a făcut?
- Păi nu a reuşit să facă mare lucru că a pornit alarma şi a venit poliţia!

- Doctore, sunt extrem de deprimat, nu mai am nici poftă de viaţă.
Ce mă sfătuieşti: să mă sinucid ori să-mi înec disperarea în băutură. Cum e mai bine?
- Depinde cum stai cu ficatul

- De ce îţi pui copilul să doarmă pe dulap?
- Data trecută a căzut din pat şi n-am auzit.

Japonia: "Nu pot să cred! Trenul a ajuns cu 10 secunde mai târziu!"
Romania : "Nu pot să cred! Trenul a ajuns la timp!"
Ucraina: "Nu pot să cred! Trenul a ajuns!"
Zimbabwe : "Nu pot să cred! Un tren!"

Costică îl întreabă pe Mitică:
- Mitică de ce porţi verigheta pe mâna cealaltă?
- Pentru că m-am însurat cu femeia greşită

Î: Ce scrie pe mormântul lui Bulă?
R: Aici zace Bulă care s-a născut şi a murit dintr-o pană de cauciuc.

Nevasta-mea ma saruta de fiecare data cand vin acasa.
- Asta da afectiune!
- Neah... E investigatie!

Un marinar sta în portul Marsiliei şi bea de nu se mai ţine pe picioare. Un trecător intră în vorbă:
- Ştiţi că anual mor peste 10 000 de francezi din cauza băuturii?!
- Nu mă interesează! Eu sunt rus

Un bărbat la doctor:
- Domnule doctor cum aş putea trăi 100 de ani?
- Fumaţi?
- Nu.
- Mâncaţi mult şi cu plăcere?
- Nu.
- Alcool?
- Nu.
- Amante?
- Nu.
- Atunci de ce naiba doriţi să trăiţi atât?!

Vasile se plimba prin sat. Peste gard il vede pe Ion care isi batea temeinic nevasta, pe Maria.
-Ce faci ma Ioane?
-Imi repar masina de spalat

Se urca un betiv in tramvai, si vomita pe un calator
La care calatorul:
- Ce faci ma, porcule?
- Tu vorbesti ba, nu vezi cum arati?

| catadulceatza34 explică (pentru 00AName00):

Salut LoveAndBeautyAndLovelyAndPinkAndABigNameOnThisSite! Ai gasit bancuri foarte tari si le-am citit si pe ale lui AleXisAleXis si toate sunt foarte tari si nu ma pot decide cui sa-i dau funda asa ca o sa fac "Ala bala portocala..."

7 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Băsescu și Boc merg cu elicopterul la plimbare.
Băsescu aruncă pe geam 100 de RON.
A spus Băsescu „Vreau sa fac un român fericit"!
Boc a aruncat 200 de lei și a zis „Vreau sa fac 2 români fericiți"
A zis pilotul, de ce nu vă aruncați voi doi pe geam să faceți toți români fericiți!?
O zi bună!

| AleXisAleXis a răspuns:

Buna. Profesoara catre Bula:Bula tradu in engleza pisica a cazut in apa si s-a inecat. Bula:foarte simplu dna profesoara, the cat catapultum in the water and gal gal and nu more miau miau

Sotia si sotul in vacanta la hotel, in camera de hotel era un soarece.
Sotia: Dragule, suna la receptie ca tu stii mai bine engleza
Sotul:hello do you know tom and jerry
Receptia:Yes!
Sotul:Jerry is here.

Care e aseamanarea dintr-o dacia 1800 si Rihanna :amandoua fac ram pam pam pam ram pam pam pam
La un cabinet stomatologic particular:
- Cum? Cinci sute de mii de lei pentru extractia unei masele? Doar pentru 5 minute de munca?
- Daca doriti, o extrag intr-o ora!

La doctor:
- D-le doctor, cainele meu nu are nas!
- Si cum miroase?
- Ingrozitor...

- Doctore, ce-ai zis ca am? Balanta, Racul, Gemenii...
- Nu, nu... Cancer.

Doctorul viziteaza pacientii din salon:
- Si cum va merge azi, domnule Popescu?
- Rau de tot, nu mai am pofta nici de ceea ce mi-ati interzis dumneavoastra...

In toiul noptii doctorul este chemat la un pacient. Dupa consultatie doctorul intreaba:
- Domnule, ti-ai facut testamentul?
- Nu, domnule doctor, este chiar atat de grav?
- Atunci chemati imediat un notar si rudele cele mai apropiate.
- Asta inseamna ca o sa mor curand?
- Nu, asta nu - dar nu vreau sa fiu singurul fraier care este scos fara motiv in noaptea asta din pat!

La doctor:
- Mai aveti cazuri de boli mintale in familie?
- Da. Barbatu' meu isi inchipuie ca el conduce casa...

Care este deosebirea intre porumbel si cocosel?
PORUMBELUL este pasarica pacii.
COCOSELUL este pacea pasaricii.

I: Care-i deosebirea dintre un vibrator si 100 g de soia?
R: Niciuna. Amandoua inlocuiesc carnea!

I: De ce ramane femeia gravida, de ce se arde painea in cuptor si de ce se ineaca o fata care cade in fantana?
R: Raspunsul e unul singur: n-a fost scoasa la timp...
Bula in clasa I, la lectia pentru invatarea literei"O".
Invatatoarea intreaba:
-"Copii, cine stie sa imi spuna o propozitie care incepe cu litera "O", invatata astazi?
Nimeni nimic, numai Bula cu mana sus.
Invatatoarea:
-"Spune-ne, Bula"
Bula:
-"Oaia paste"
Invatatoarea:
-Bravo, Bula!" Acum ca Bula v-a dat un exemplu, va rog copii, sa-mi spuneti fiecare o propozitie care sa inceapa cu litera "O"
Nimeni nimic, numai Bula cu mana sus.
Invatatoarea:
-" Bine, Bula, spune-ne tot tu.
Bula:
-"Oaia paste"
Invatatoarea:
-Bine, Bula, dar propozitia asta ne-ai mai spus-o o data!"
Bula:
-" Da, dar asta-i alta oaie"
maria si ion in pat:
-Fa,? Marie, trage perdelele, stinge lumina si hai in pat!
-Bine, Ioane.
Cand se urcara astia doi in pat face Ion:
-Mno, acum Marie, sa-ti arat ce ceas cu fosfor mi-am cumparat!

| catadulceatza34 explică (pentru AleXisAleXis):

Salut AleXisAleXis! Sper din tot sufletul sa nu te superi ca i-am dat lui... stii tu funda! Dar a fost "Ala bala portocala..." Daca vrei verifica!

| AleXisAleXis a răspuns (pentru catadulceatza34):

Stai linistita. Sper ca te-am facut sa razi.

| catadulceatza34 explică (pentru AleXisAleXis):

Da, au fost foarte bune!

| Hermaniona a răspuns:

Doi scheleti se trag de piele