| OulEcuVoi a întrebat:

Spuneti-mi si mie bancuri faine, va rog. Daca se poate fara prostii.

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Într-un laborator, doctorul îi cere asistentului:
- Dă-mi sticla cu diacetilamidonapidol!
- E goală, domnule doctor.
- La naiba! Iar mi-au băut coniacul!

4 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

-Bunico, bunico! Ce ma bucur ca ai venit!
-De ce, mamaie?
-Paih mama a zis ca numai tu ne mai lipseai!

rolling on the floor

| HaruhiFujioka a răspuns:

Inainte de casatorie:

Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.

Femeia: Vrei sa plec?

Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta.

Femeia: Ma iubesti?

Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!

Femeia: M-ai inselat vreodata?

Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.

Femeia: O sa faci sex numai cu mine?

Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.

Femeia: O sa ma lovesti vreodata?

Barbatul: Ai inebunit?

Femeia: Pot sa am incredere in tine?

Barbatul: Da!

Femeia: Iubitule!

Dupa casatorie (citeste in ordine inversa)

Mos Craciun sta in Seara de Ajun in fata lui Bula si il intreaba:

- Ai fost cuminte?

La care Bula:

- Tata, mosul asta ma ameninta! Suna avocatul!

sotul ii spune nevestei : vei fi cea mai fericita femeie din lume! sotia : a dah? cand pleci

| GGG562852 a răspuns:

Ce spune o blonda care este in varful carierei sale profesionale?
- "Bine ati venit la McDonald’s!"

- Ce o impiedica pe o blonda sa intre la facultate?
- Liceul.

Discutie intre 2 blonde:
- Ce i-ai cerut anul asta lui Mos Craciun?
- 100$, ca la toata lumea!

Stiti care este asemanarea intre o blonda si o autostrada?
Dupa inugurare, amindoua devin publice.

Un jucator la bursa pierduse multi bani intr-o zi (normal, de vina e criza economica mondiala).
A doua zi un cunoscut il intreaba:
- Am aflat ca ai pierdut multi bani ieri. Esti ok? Cum te descurci?
- Sunt foarte bine. Am dormit aseara ca un bebelus.
- Da? Cum asa?!
- Ma trezeam din doua in doua ore si plangeam.

bula merse la scoala. invatatoarea ii zise:bula sti ce da porcul, dar gaina. bula zise oua si slanina.invatatoarea zise:dar sti ce da vaca? bula zise:tema pentru acasa

| bembema a răspuns:

In padure. Iepurasul trece pe langa barlogul ursoaicei.Vede ursuletii jucandu-se si intreaba:
− Mai flacai, acasa e mamica?
Puii:
− Nu…
Iepurele:
− Spuneti-i ca vreau sa ii rezolv treaba aia…
Vine Ursoaica acasa, ursuletii ii transmit mesajul fara prea mari comentarii.
A doua zi, scena se repeta. Ursoaica se enerveaza si le spune la ursuleti sa ii spuna iepurasului ca nu este acasa si se ascunde in barlog.
Vine iepurele, intreaba:
− Bai, smecherilor, mama este acasa?
− Nu…
− Spuneti-i ca vreau sa ii fac treaba aia, sa nu mai fuga!…
Ursoaica cand aude, iese din barlog si fuge dupa iepure. Acesta, se strecoara printre copaci, dar la un moment dat, Ursoaica, fiind mai mare, se prinde intre doua crengi si ramane blocata. Iepurele se duce, ii rezolva ce avea de rezolvat, apoi trece in
fata ei, zicandu-i:
− Bai, puteam sa o fac si acasa, dar nu am vrut sa stric educatia celor mici!…