| bogdan10aqua a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa calculez usor? Adica la temele la matematica (sunt in clasa a 4-a) am calcule lungiiiiiii si grele si as dori sa stiu cum calculezi fara sa-mi bat capu'!

10 răspunsuri:
| Ysha a răspuns:

Cea mai simpla metoda e calculatorul... dar daca vrei sa inveti fa pe foaie

| Andrew1998 a răspuns:

In a 4a lungi si grele? cand o sa ajungi in a 6a ce o sa faci? cu proportii si fel de fel 40x4x(24x2) : 2 = nu cred ca e asa greu

| madasuk a răspuns:

Pai scrii pe o coala si scapi de calculele grele repede iar dp scrii pe caiet ex si este mult mai scurt
sper ca ai inteles ce am scris

| Phutui a răspuns:

Xab, la la liceu o sa mearga la profil SS, sau artelaughinglps...

| Xab a răspuns:

Daca in clasa a4a sunt grele...la liceu ce o sa faci?!

| Xab a răspuns:

Alea de la liceu sunt de mii de ori mai grelewinking
Daca ti`e acum ti`e greu sa faci niste calcule.stai sa vezi la liceu. O sa trebuie sa reti orice calcul ca sa nu te incurci. Vei vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sm lucreu iei un calculator

| Bogdan19999 a răspuns:

Toti ceilalti au dreptate, ar trebui sa le faci pe foaie, asa iti intra in mana si data viitoare le faci mai rapid ( tot pe foaie big grin )

| bogdan10aqua explică:

1.sunt grele pentru mine
2.la liceu o sa fie usoare cele din clasa a4-a
3.la liceu o sa fie grele cele de liceu
4. e ordinea naturii

| ladyDya14 a răspuns:

Soru-mea e intra a 4 a si ea calculeaza cel mai simplu unul sub altul chiar cu mai multi termeni.de exemplu:
437685-
egal(aici trebuie sa faci o linie orizontala)