| Laurikaaa15 a întrebat:

As dori sa stiu...cam ce le-ar putea da la teza de la mate in clasa a 6 a(vorbesc cu cei mai mari de 13 ani care au dat deja teza din clasa a 6 a la matematica)?

2 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Eu am dat-o saptamana trecuta.Noua ne-a dat exercitii pe care le facusem si in clasa, cu ordinea operatiilor cu puteri, 2 probleme la geometrie...

| Goguryeo a răspuns:

Eu sunt în clasa a-VII-a

În clasa a- VI -a ne-a dat :

a) Calcule cu numere naturale ( pozitive ).
b) Divizori, multipli, divizibilitatea.
c) Ecuații
d) O problemă de geometrie cu triunghiuri, cu rezolvarea cu metoda triunghiurilor congruente.
e) Calcule cu puteri.
f) Valori direct sau invers proporționale.
g) Fracții.

Acum depinde și de școală cum ai făcut și ce ai făcut.

Baftă & succes la teză să iei 10!