NOname
| NOname a întrebat:

Ştire de ultimă oră!
Atenţie pe unde mergeţi! A evadat şi umblă liber pe străzi un preot posedat. Cine îl vede, să anunţe imediat poliţia şi Sfânta Biserică! Doamne ajută!
https://www.facebook.com/......777499412/
http://i.imgur.com/YA1hQDY.png (în caz de îl banează iar pe Dumnezeu)
Pentru donaţii apelaţi la 0040-MILA-CREŞTINĂ (Preafericitul Daniel are o urgentă nevoie de o nouă limuzină, care să se asorteze la noua lui Preascumpă si Preainutilă ţinută). Doamne ajută!
Aţi întâlnit la viaţa voastră vreun popă posedat sau şi pentru voi ar fi o premieră?

51 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......717499518/ :))

| Pricked a răspuns:

Eu nu, dar bunica îmi povestea că a întâlnit unul. Cică sunt buni la pat.

| Neverwas a răspuns:

Ăsta e Armaghedonul!

NOname
| NOname explică (pentru Pricked):

Poate eşti nepoata de preot posedat şi nici nu ştii, Zombilici. Aşa s-ar explica multe.hee hee

NOname
| NOname explică (pentru Mădă0611):

Ptui, Satana, să nu se răspândească otrava asta, că vor sărăci Sfânta Biserică!

Serios acum, e plăcut să văd că mai există şi oameni din ăştia, care mai de ochii lumii, mai pentru a se simţi ei înşişi bine şi a să se spăla de "păcate", dar tot fac ceva, nu doar risipesc donaţiile voluntare şi involuntare ale oamenilor - banii publici.

| Pricked a răspuns (pentru NOname):

Ar fi fain. laughing

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname explică (pentru PrazPrăzescu):

Mi-e că numai cu speranţe o să rămânem.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname explică (pentru PrazPrăzescu):

Din nefericire... tongue

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Cu miile!

NOname
| NOname explică (pentru ღBelieveInHopeღ):

Zău? Sună la poliţie!
(vezi că-i amendează pe cei cu apeluri false)

| ღBelieveInHopeღ a răspuns (pentru NOname):

Piei Satana! Doamne fereasca Dumnezeu! O sa ajungem si sa thinking I don't want to see ....ne dam bucatile de aur! at wits' end Doamni Dumnezaul meu!

NOname
| NOname explică:

Încă o ştire de ultima oră!

"Nimic fără Biserică! 15 reforme în Educaţie care intră în vigoare de anul acesta.

• Elevii vor fi trimişi nu doar să ude buretele, ci şi să umple cădelniţa şi să facă curăţenie la lumânări;

• Pe lângă banii de covrig şi suc, copilului i se vor da obligatoriu şi nişte bani pentru cutia milei;

• De la anul deschiderea anului şcolar va avea loc direct la biserică;

• Pe lângă nota la purtare, elevii vor primi notă la evlavie;

• La începutul orelor, în locul imnului României se va cânta Doamne Miluieşte;

• Stema din clasă va fi înlocuită cu portretul Patriarhului;

• Copiii nu vor mai ridica două degete, ci vor ridica 3 degete, împreunate ca pentru făcut cruce;

• Elevii nu mai au nevoie de uniformă, dar trebuie să fie dotaţi cu un patrafir, pentru când sunt ascultaţi;

• Când fac prostii, elevilor li se vor da puncte-amendă, fiecare punct în valoare de 80 lei, dacă se achită la orice biserică în maxim 48 ore;

• Elevii pe care îi cheamă Daniel trebuie să-şi schimbe numele, să nu existe confuzii;

• La lucru manual copiii vor face cărămizi şi bolţari pentru Catedrală, într-o făbricuţă amenajată în sala de sport;

• La muzică se vor intona exclusiv psalmi;

• Ora de biologie va fi desfiinţată, pentru că noi nu ne creştem copiii în minciuna evoluţionismului, ca blestemaţii de atei;

• La sport se introduce proba de rezistenţă: 8 ture în jurul bisericii;

• Copiii trebuie să ajungă cu 2 ore înaintea începerii cursurilor, ca să se obişnuiască să stea la cozi la moaşte."

http://www.timesnewroman.ro/......nul-acesta :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Popa posedat de avere sau de ce? laughing

NOname
| NOname explică (pentru anonim_4396):

Ei, din ăştia e chiar plin. Au devenit o normalitate şi o regulă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ştiu. M-am săturat de afacerile lor.

NOname
| NOname explică:

"A câștigat Eurovisionul un bărbat cu barbă care cântă îmbrăcat fiind în rochie, și toată lumea e oripilată.
Dar dacă un bărbat cu barbă îmbrăcat în rochie cântă muzică bisericească e OK. Asta e logica creștină..." laughing

| nιqєє a răspuns:

Doamnee Dumnezeule in ziua de azii preotii se sterg cu prea-sfintele foi la cur cand n-au hartie igienica.In ziua de astazi credinta inseamna sa dai pensia la preoti sa plateasca tarfele...Asta e...

NOname
| NOname explică:

Http://www.tpu.ro/......asa-cum-a/

NOname
| NOname explică:

"După dealuri..."
http://youtu.be/oibxAK2lGfU

NOname
| NOname explică:

Cum recunoşti o idiocraţie?

https://www.facebook.com/......932967223/

NOname
| NOname explică:

Un album foarte sugestiv:

https://www.facebook.com/....../media_set

"BISERICA versus POPULAŢIA ROMÂNIEI."

NOname
| NOname explică:

Sondaj:

http://www.tpu.ro/......593533662/

NOname
| NOname explică:

Http://i.imgur.com/6ReLXpy.jpg :))

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......361977752/

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/....../photo.php

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......255305196/

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......6385131183 :))