| zdrangoi a întrebat:

Un bloc are 12 etaje, fiecare reprezentand o luna a anului.
Pe fiecare etaj sunt 4 apartamente, fiecare reprezentand cate un anotimp al anului.
Fiecare apartament are 3 camere, fiecare reprezentand o o luna a fiecarui anotimp.
In fiecare camera locuiesc 4 persoane, fiecare reprezentand o saptamana a fiecarei luni.
Fiecare persoana are cate 7 carti, fiecare carte reprezentand o zi a saptamanii.

Intrebare : Cum se cheama liftul?

Răspuns Câştigător
| Seducatorul a răspuns:

Apesi pe butonrolling on the floor

31 răspunsuri:
| LaraM080 a răspuns:

Tind sa cred ca liftul se numeste TIMP deoarece ai nevoie de timp (secunde, minute, ore) pentru a trece prin zilele unei saptamani, saptamani, luni, anotimpuri si ani. Deoarece fiecare etaj este un an si la randul lui intreg blocul este un an dupa numele fiecarui etaj, exista si posibilitatea ca liftul sa fie numit ANUL NOU (acesta face trecerea de la un an la altul, in cazul nostru de la un etaj la altul).