| navarre a întrebat:

Un popa locuia langa o manastire si avea 10 gaini si un cocos.
Cocosul din cand in cand disparea, dar aparea pana seara. Ultima data
cand a zburat nu s-a mai intors si preotul, primul lucru duminica in
biserica, a intrebat lumea:
- As vrea sa stiu daca cineva are un cocos? si toti barbatii s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, am vrut sa intreb daca cineva a vazut un cocos? si toate femeile s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva de
aici a vazut un cocos care nu-i apartine? si jumatate din femei s-au
sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva a
vazut cocosul meu? si toate maicutele s-au sculat in picioare.

12 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

E foarte frumoasa gluma! Imi place!

| Roby67 a răspuns:

O gaina avea un cocos, cocosul avea o cocoasa, si impreuna aveau cocosei.

| hominid dreak a răspuns:

Care e diferenta dintre un cocos credincios si un cocos ateu?

| medex3 a răspuns:

Haide maoh go on.Multumesc ca mai facut sa zambesclaughing
~Medex3

| buubi a răspuns:

rolling on the floorpenal

| rex_2081 a răspuns:

Gura pacatosului adevarul graieste.

| Angel_5977 a răspuns:

Ce tarelaughing

| CaramelX a răspuns:

e prea penallaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba unui popa;"Decit sa cinte cocosul vecinului in curte la mine, mai degraba cinta al meu pe toate gardurile".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O stiam pe astahee hee. Chiar eu am spus-o la una dintre postarile tale, daca nu ma-nselhee hee. O gagica meseriasa, statea pe marginea drumului si facea autostopul.La un moment dat opreste un popa.Se urca gagica in masina. Dupa vreo 4 km, popa incepe sa-i puna mana pe picior la tipa meseriasa zice:
-Parinte, versetul IV Ioan.
Popa repede isi trage mana...Mai merg ei vreo 4 km...si iar ii pune popa mana pe picior.
-Parinte, versetul IV Ioan!
Ajunge in sfarsit popa acasa, parcheaza masina, merge in camera deschide Biblia si citeste Versetul IV Ioan :"Fiule, esti pe calea cea buna "
Dumnezeu a facut lumea, dupa care S-a odihnit. Dupa aceea a facut barbatul si iarasi S-a odihnit. Dupa aceea, a facut femeia... dupa care nu s-a mai odihnit nimeni, niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costel, am gasit un banc care mi s-a parut bun pe nea' Google si l-am tastat aici(nu copy-paste), fara a mai tine cont cum se noteaza, de fapt versetele(mai ales ca suntem la categoria trivia/amuzante). Asta nu inseamna ca nu stiu sa citesc din Biblie! Si, scuza-ma ca spun, daca trebuie sa consult Biblia ca sa scriu un banc, atunci e grav. Dar ca sa fie multumita toata lumea, de acum voi face lucrul acesta:-J.

| Costel95 a răspuns:

Katya tu habar n-ai sa citesti in Biblie, ia zi-mi si mie unde scrie IV Ioan? Ca eu din cate stiu altfel se noteaza versetele.