| ViVi a întrebat:

Un preot locuia langa o manastire si avea 10 gaini si un cocos. Cocosul din cand in cand disparea, dar aparea pana seara. Ultima data cand a zburat nu s-a mai intors si preotul, primul lucru duminica in biserica, a intrebat lumea: - As vrea sa stiu daca cineva are un cocos?… si toti barbatii s-au sculat in picioare… - Nu, nu, nu, am vrut sa intreb daca cineva a vazut un cocos?…si toate femeile s-au sculat in picioare… - Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva de aici a vazut un cocos care nu-i apartine?… si jumatate din femei s-au sculat in picioare… - Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva a vazut cocosul meu?… si toate maicutele s-au sculat in picioare. ce tare e bancu laughingrolling on the floor

Răspuns Câştigător
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da viviutza:* chiar e mistobig grin dar si ala cu fata aceea cu 100 de eurolaughing vise fata mea viselaughing)

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Felicitari Vivi, ai reusit sa-mi descretesti fruntea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un preot intr-un sat sa scuteasca enoriasele la spovedanie de a spune pe sleau o inselaciune a stabilit sa spuna ca s-au impiedicat si au cazut la pod.Peste putin timp a fost transferat parintele si a venit altul.Si cum enoriasele ii tot dadeau inainte cu impiedicatul si cazutul la pod, la o sedinta cu toti consilierii si primarul a propus saracul parinte sa faca un pod ca lumea ca la ala de lemn se cam impiedica si cad femeile serios.Primarul stiind de toata tarasenia a inceput sa rida serios la care parintele;-Nu ride dom'primar ca doamna primarita a cazut pina acu'de vreo 12 ori...

| wonderbra a răspuns:

Eu stiam unul cu preotul merge la psihiatru. Si-i zice ca nu mai stie unde-i este bicicleta ca a avut-o saptamana trecuta. Medicul ii zice ca sa mearga la Politie dar oricum nu e de bine ca are pierderi de memorie si-i da tratament. Se intalnesc saptamana urmatoare si-l intreaba medicul daca a fost la Politie si preotul i-a raspuns ca nu ca si-a gasit bicicleta. Medicul il intreba cum asa. Preotul zice ca duminica la liturghie citind a 3-a porunca si-a amintit unde si-a lasat bicicleta. ps: a 3-a porunca e sa ''nu prea curvesti''