| porto89 a întrebat:

Ziceti si voi un banc cel mai tare funda laughing ce dracul ca m-am plictisit :-s

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

1.Doi politisti patruleaza competent intr-un orasel prafuit de provincie. Unul dintre ei gaseste o oglinda. O ia de jos, o priveste si zice:
- Ba, fraiere, uite o poza cu mine!
- Ia da-mi-o si mie! Ha, ha, ha, ce fata de prost ai!
2. Ofiterul de la centrul de recrutare îl intreaba pe Bula:
- Recrut, ce-i cu ochiul dumitale?
- E un ochi artificial.
- Si din ce e facut ochiul artificial?
- Din sticla, domnule ofiţer.
- Da, logic, trebuie sa si vezi prin el!
3.Doi studenti:
- Din ce traiesti?
- Scriu.
- Ce anume scrii?
- Acasa, ca-mi trebuie bani!
4. Un turist la un hotel vorbeste cu receptionerul:
- Tariful nostru este urmatorul: 100 dolari pe noapte, pat si micul dejun, sau doar 10 dolari daca va faceti ingur patul.
- Foarte bine, imi aleg varianta sa-mi fac singur patul.
- OK! Poftiti fierastraul si ciocanul, ramane doar sa faceti rost de cuie.
5. Un pescar dadea la undita într-un loc unde pescuitul era interzis.
Un paznic se apropie de el si-i zice:
- Trebuie sa platiti amenda, aici pescuitul e interzis!
- Eu nu pescuiesc, îi fac doar baie râmei asteia! zice pescarul ridicând batul din apa.
- Deh. amenda tot trebuie sa platesti, ca râma ta nu are slip si asta nu e plaja de nudisti!
6.Doi pitici se duc la prostituate. Isi ia fiecare cate una, se duc intr-o camera, fiind pudici sting lumina si trec la treaba.
Al 2-lea pitic, fiind stresat ca toata noaptea primul pitic a strigat intr-una "1.2.3.Si! 1.2.3.Si!", ii reproseaza ca a fost galagios:
- Din cauza ta nu am putut sa fac nimic, am fost crispat, stateam langa ea in pat, era asa frumoasa si nu am fost in stare sa am nici macar o erectie!
- Bine ca tu macar ai putut sa te urci in pat.
7.CIA cauta sa angajeze un agent-asasin. La sfarsit, ramân 3 finalisti: 2 barbati si o femeie.
Testul final: primul barbat este dus lânga o usa, i se da un pistol si i se spune ca dincolo de aceasta usa, pe un scaun, se afla sotia lui.
--- Ucide-o!
--- Glumiti!? Nu-mi pot ucide nevasta!
--- Atunci nu este o slujba pentru tine!
Al doilea barbat primeste aceleasi instructiuni, intra în camera si dupa 5 min de liniste, iese afara plangand:
--- Am încercat, dar mi-e imposibil...
Vine rândul femeii. I se spune ca trebuie sa-si ucida barbatul. Ia pistolul, intra în camera si se aud mai multe împuscaturi, apoi strigate, troznete, lovituri în pereti. Dupa 10 min, se face liniste, iese femeia obosita si transpirata:
--- Pistolul avea gloante oarbe, a trebuit sa-l omor cu scaunul!
MORALA: Angajati femei! Fac treaba mai serios decat barbatii! Si cu multa inteligenta.
8.Doctorul: "Mi-aţi ascultat sfatul şi aţi dormit cu fereastra deschisă?" Pacientul: "Da".
Doctorul: "Deci v-a dispărut complet astmul de care sufereaţi?"
Pacientul: "Nu, dar mi-au dispărut ceasul, televizorul, iPodul şi laptopul".
9.Plimbându-se printr-un bâlci, un bărbat ajunge la cortul unei ghicitoare. Gândindu-se că se va amuză straşnic, omul intră în cort şi se aşază.
- Văd că eşti tatăl a doi copii, spune ghicitoarea, privind în globul de cristal.
- Aşa crezi tu, replică dispreţuitor bărbatul. Sunt tatăl a trei copii.
- Asta s-o crezi tu!, zice ghicitoarea.
10.Soţia: "Iubitule, ai observat? Am cumpărat o perie nouă pentru toaletă."
Sotul: "Am văzut, dar prefer totuşi hârtia igienică."
11. Un bărbat sună la emisiunea de muzică a unui post de radio şi spune:
- Tocmai am găsit un portofel cu o sută de mii de coroane în el. Mai erau şi numele şi adresa numitului Jan Ziegler, de pe Strada Seifert numărul 3, din Praga.
- Bine. Şi cum te putem ajuta noi?, intreabă gazda emisiunii.
- Mă gândeam să-i dedicaţi o melodie.
12. Un şofer gonea cu 150 km/oră. Vede girofarul unei maşini de poliţie în oglindă si accelerează. După o vreme, vede că nu poate scăpa de poliţist şi trage pe dreapta. Poliţistul îi spune:
- Am avut o zi groaznică şi vreau sa ajung acasa. Dar mi-a plăcut urmărirea. Aşa că zi-mi o scuză bună şi te las sa pleci.
- Acum trei săptămâni, nevastă-mea a fugit cu un poliţist, zice şoferul. Când te-am văzut în spate, am crezut că vrei să mi-o aduci înapoi.
13.La piscina, supraveghetorul urla disperat la un baietel:
- Nu mai face pipi in piscina!
Baietelul, foarte mirat si rusinat, raspunde:
- Da' toata lumea face...
Supraveghetorul urla si mai tare:
- Da, dar nu de pe trambulina!
14. Bula se intalneste cu un prieten care il intreaba:
-Bula, am auzit ca ti-a murit soacra. Ce-a avut?
-Ceva bijuterii, un T.V. si putine economii...
-Bula, te intreb de ce a murit?
-Pai, a fost la noi, i-am spus sa se duca in pivnita sa aduca niste cartofi sa mancam un piure, a cazut pe scari si si-a rupt gatul.
-Ce ghinion! Si ce-ati facut atunci?
-Macaroane cu branza.
15.- Nevasta-mea mi-a rupt undita!
- Nu-i nimic. Poti sa-ti cumperi alta.
- Da, dar tot ma doare capul unde m-a lovit.
16. - De ce cozonac e de genul masculin, iar paine de genul feminin?
- Cozonacul are oua!
17.- În sfârşit, am reuşit să-l fac pe bărbatul meu să nu-şi mai roadă
unghiile.
- Cum?
- I-am ascuns proteza.
18.Nava s-a dus la fund. Împreună cu alţi cîţiva pasageri, o femeie se
salvează pe o mică insulă părăsită. După câtva timp, apare şi soţul din
valuri, abia mai ţinîndu-se de o bucată de grindă. Terminat, se prăbuşeşte
lângă ea pe nisip.
- Am ajuns şi eu, draga mea, murmură el cu o voce epuizată.
- Văd c-ai ajuns. Dar sunt curioasă unde ai fost până acum!
19.Proaspăt posesoare a permisului de conducere, soţia e la volan, cu
soţul alături, pe post de observator.
- Ce ţi-e şi cu pietonii ăştia, parcă vor să se sinucidă, mai că ţi se
bagă sub roţile maşinii!
- De ce nu încerci să cobori automobilul de pe trotuar şi să circuli pe
stradă? o întreabă soţul cu blîndeţe.
20. Un sofer ajunge cu masina pe malul unui rau si-l intreaba pe un
politist care pescuia, daca-i adanca apa.
Acesta-i raspunde ca nu este. Soferul intra cu masina-n rau, se
scufunda, abandoneaza automobilul, iese cu chiu cu vai din apa
si-ncepe sa tipe la politai:
- Ai zis ca apa-i mica si uite ca era sa ma inec!
Pe onoarea mea, acum 10 minute, era mica, au trecut niste rate si le ajungea abia pana la piept!

6 răspunsuri:
| Criiiiiiiis a răspuns:

Copii se lauda cu tatii lor: – Tatal meu este episcop si toata lumea ii spune "Sfintia Voastra". – Tatal meu este ambasador si toata lumea ii spune "Excelenta Voastra". – Sunteti mici, spune Bula, tatal meu cantareste 200 de kile si toata lumea cand il vede spune "O Doamne"

| User a răspuns:

Ion si Gheorghe se intalnesc dupa mult timp...
I: Ce faci Gheo?
G: Ce sa fac? Rau.
I: D-apai no, ce-ai patit?
G: Ce sa patesc. M-am insurat.
I: No, asta-i bine
G: Da, da' e urata
I: Asta-i rau!
G: Da' e si bogata
I: Asta-i bine!
G: Da, da' e zgarcita
I: Asta-i rau!
G: Rau, da are o casa faina...
I: Asta-i bine!
G:... care o luat foc saptamana trecuta
I: Asta-i rau!
G: Asta-i bine! c-o luat foc cu casa cu tot!

Nu stiu exact, da aproximativ asa e laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra o domnisoara in cabinetul doctorului care tocmai se uita pe un ziar si,vrind sa se aseze isi ridica un piculet fustita la care doctorul;-Mai sus domnisoara.Ea saraca isi ridica fustita si mai sus un pic la care el;-Mai sus,mai sus domnisoara.Ea o ridica si de acum i se vedeau chilotii,gest la care medicul isi iesi din minti si tipa;-Mai sus, domnisoara, ginecologul e la mai sus cu un etaj...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Любимый, нa новыe туфли мнe нужны 10 тыс. Кaк думaeшь, я прeувeличилa или прeумeньшилa? - Прихуeлa, дорогaя.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Любимый, нa новыe туфли мнe нужны 10 тыс. Кaк думaeшь, я прeувeличилa или прeумeньшилa? - Прихуeлa, дорогaя.