| David23445 a întrebat:

Bună, am o întrebare trenul IR 1630 Brașov București Nord mai circulă? Am cautat pe CFR Călători și nu imi da nici o informație despre el, trebuie să ajung neapărat mâine dim la București Nord și de obicei luam trenul asta când mă duceam dar acum nu știu sigur dacă circulă sau e altul in locul lui.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de regiotrans? Ai auzit de softrans? De astra carpatica? Folosește și aceste trenuri.

| David23445 explică (pentru anonim_4396):

Da e o idee buna mulțumesc

| David23445 explică (pentru David23445):

Am auzit ca nu trebuie să cumpăr bilet că il cumpăr in tren

| anonim_4396 a răspuns (pentru David23445):

Pentru regio călători depinde. Dacă are casierie în gara, cumperi de acolo. Eu fiind din Brașov îți pot spune ca au casierie aici. La București nu știu, mai departe de Câmpina nu am fost cu ei. Însă se vând biciclete și în tren. Eu am tot circulat cu regio călători, am fost fidel până în vară când s-au gândit să interzică bicicleta în tren și de atunci nu am mai mers. Eu sunt biciclist și era rentabil regio călători.
În rest celelalte trenuri private nu au casierie deloc și cumperi numai din tren.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai azi si maine e sarbatoare, probabil nu circula.

| Yuoia a răspuns (pentru Wr3nch):

TOTAL GRESIT!
CFR-ul nu are sarbatori. Circula la fel permanent. Chiar si in noptea de revelion. Alta e situatia la firmele de transport auto. Aia nu circula sambata, duminica, sarbatori legale sau pur si simplu cand nu au soferii chef.

| Yuoia a răspuns:

Noi nu suntem ceferisti sa stim trenurile dupa numar. Era mai corect daca ne spuneai ora la care pleca.
Dar de la Brasov la Bucuresti ai multime de trenuri, foarte dese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://regiocalatori.ro/mersul-trenurilor/#/cautare/

Sunt chiar două trenuri dimineața spre București.

În rest SoftTrans și Astra circula destul de rar. SoftTrans, dacă nu mă înșel, spre București este abia la ora 9. Mai bine cu regio călători. Circula mai des în comparație cu altele și nu oprește în toate stațiile ( chiar dacă este tren cu opriri în toate stațiile). Cam prin toate trenurile private știu controlori care și unde coboară, asa ca în unele stații dacă nu este nimeni să urce, trece direct fără sa oprească.