| MihaiB2001 a întrebat:

Salutari! Am o mica nedumerire. Zilele trecute am făcut o cazare la munte pentru la vara și mi-au mai rămas 700 de lei pe un card sodexo cu vouchere de vacanta. Pentru ca acel card urma sa expire am hotărât sa trimit banii în avans la Travelminit. Acum m-am hotărât sa ma duc într-un sejur de 3 zile la munte și sa folosesc acei 700 de lei. Când am trimis banii am primit un mail cu un cod pentru a folosi banii aceia. Întrebarea mea este dacă eu doresc sa ma cazez 2 zile și nu cheltuiesc cei 700 de lei pentru ca acea cazare ma costa 300 de lei cu restul 400 de lei ce se întâmplă? Voi primi un cod și pentru aceia sau cum se procedează?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, la expirarea cardului se vor pierde banii ramasi (pe card).
Incearca sa le folosesti, de exemplu printr-un alt sejur.

| MihaiB2001 explică (pentru Bula):

Pai nu mai am bani pe cardul respectiv. Am și spus ca restul de bani care mai erau pe card i-am trimis la Travelminit pentru un sejur în avans

| darrio2007 a răspuns (pentru MihaiB2001):

Ai spus ca ti-au ramas 400 lei. Inteleg ca pe card.
Pana la urma cum este?

| MihaiB2001 explică (pentru darrio2007):

Am spus clar ca banii de pe card au fost virați direct la agenție. Cardul este gol. Oricum am rezolvat

| darrio2007 a răspuns:

Vei pierde banii cand va expira valabilitatea lui.