| AestheticPerf a întrebat:

Ce parere aveti despre motoarele diesel la Suzuki Grand Vitara? Mi-as lua unul din 2007 / 2008 cu motor de 1.9 TDI si nu stiu cat de fiabil e, imi puteti oferi niste informatii? FUNDA!
P.S. Mai este o varianta de 1.9 DDIS si nu stiu ce inseamna sau care ar fi diferenta intre ele sau care e mai bun. happybig grin

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu stiu unde ai vazut tu motorul 1.9 TDI.Cat cel de 1.9 DDIS, acela este de fapt motorul Renault 1.9 DCI ce se foloseste pe laguna 2. Am inteles ca este un motor ok, nu ii nu stiu cat de fiabil dar nici nu stiu cat de problematic.As zice sa intri pe forumurile renault si sa te interesezi acolo de 1.9 DCI happy.