| George1337 a întrebat:

Daca nu opresc la politie, si scap de ei bagand masina intr-un garaj de pe o straduta pustie intunecata fara camere de supraveghere, eu neavand numere de inmatriculare si avand fata acoperita, acestia continua cautarea si urmatoarea zi sau ce fac? De exemplu eu dupa ce ies din garaj cu numerele de inmatriculare si merg regulamentar si li se pare ca eu am fost acela, cum procedeaza pentru a dovedi ca eu am fost?
Este doar o curiozitate, doar ma gandeam ca este atat de usor sa fentezi politia intr-un oras micut (nu vorbesc sa fie cazul acesta in orase mari precum Timisoara, Oradea sau capitala, orase mici sau chiar sate). Ma gandeam ca este super usor pentru cineva sa faca o infractiune si sa scape intr-un oras in care singura dotare a politiei sunt doua Logane care merg maxim cum 120-140 km/h, in schimb in care si un mercedes din 2000 prinde lejer 200 km/h. Si toate astea nu sunt prea ok pentru nimeni, decat pentru cei ce incalca legea si o pot incalca pana in punctul in care sa ne afecteze pe noi.

8 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Te da in gat vecinul.

| danbnz a răspuns:

Te gaseste pana la urma.
Sunt camere de luat vederi peste tot, pentru trafic, de la banci, de la case particulare samd.

| alina2k18 a răspuns:

Ai vazut prea multe filme puisor laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Au multe camere de supraveghere, si vad cel putin unde te-ai bagat. Apoi cauta masina care arata ca aia, in zona respectiva.
Te identifica si pe tine, te intreaba unde erai atunci.
Daca nu faci alte fapte decat sa nu opresti la semnalul lor, s-ar putea sa nu te mai caute/sa nu te dea in urmarire.
Dar oricum, baietii sunt destul de buni la urmariri, li se alatura rapid alt echipaj, nu reusesti tu sa o bagi in garaj cu ei pe urmele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu vrei sa fentezi "statul", happy corupt de altfel happy

Eu nu as face decât într-o situație extrema, și poate nici atunci. Pentru că, până la urmă, pot cere ajutoare și te prinde.
Sau pana mea, te da în gât cineva. Plus ca nu poți ști ce camera te filmează.
Nu-ți recomand sa fentezi politia, de altfel corupta și proasta și ea. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai uita la nfs sau transporter. In realitate nu merge nimeni cu 200 pe stradute mici si intunecate. Loganul e suficient sa se tina dupa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi poți fenta foarte ușor. Doar uită-te la știri să vezi câte cazuri rămân nerezolvate și câți criminali scapă.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nici n-o sa apuci sa se faca dimineata ca sa iesi regulamentar.
Exista intariri care pot bloca suficiente strazi cat sa li se micsoreze aria de cautare.