| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp dureaza sa faci scoala de soferi? Minimum.

8 răspunsuri:
| mami a răspuns:

daca sti sa introduci cheia in contact si sa pornesti masina apoi sa stii si unde care pedala la ce foloseste, asta este MINIM
daca tzii la VIata ta atunci nu te zgarci la orele de condus

| liviupaun a răspuns:

2 luni cred

| Brigitta a răspuns:

Ar trebui 2 luni, dar sunt romani care vin in tara numai pentru asta si vorbesc cu instructorii si fac 2-3 saptamani. (dar majoritatea nu-si iau examenele)

auran
| auran a răspuns:

La mine a durat 1 si jumatate - pentru ca am picat la sala de doua oriwhistling

daniela
| daniela a răspuns:

Asta depinde de cum te programeaza instructorul la sedintele de sofat (30 ore sunt obligatorii) cate zile pe saptamana si cate ore are o sedinta, precum si cat de repede inveti tu sa conduci... in general cca 1 luna, apoi urmeaza planificarea la examen si asta cca 2 saptamani, si permisul se mai da si el in vreo 10 zile deci daca totul merge snur ai carnet cam in 2 luni. Multa bafta.

| frumusik007007 a răspuns:

Dupa cate stiu eu apx 30 de ore dar depinde cum ti le programeaza instructorul

| DMV a răspuns:

Eu am facut-o intr-o saptamana jumate, dar stiam conduce bine dinainte. Doar am facut orele necesare pentru examen.

| yoo20 a răspuns:

La mine a durat cam 2 saptamani dar am luat si sala si traseul din prima