| Petrule_Cristy_2003 a întrebat:

Cu cat timp înainte să te înscrii la scoala de soferi trebuie sa te apuci de invatat?

5 răspunsuri:
| KR0NSTADT a răspuns:

Cu nici un timp. Te apuci de învățat când vrei, înainte de începerea școlii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de abilitățile intelectuale. Nu e chiar așa greu. Dar oricum ca să știi și tu de când te înscrii și până dai sala e mult laughing 2-3 luni dacă ești norocos. Înscrie-te și apoi.

| MihaiCosty123 a răspuns:

Eu 1 luna
După cum te duce capul.
Adică dacă ai reținere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să înveți ce?
Sancțiuni și alte date fixe cu cifre
Că legislația de intersecții semnalizat oprire staționare prioritate semne etc trebuie sa le ști începând cu 7 ani ca pieton și la 14 ca biciclist
Dacă nu ști care cum pe ce banda vine cui da prioritate și ce înseamnă semnele nu te apuca de condus niciodată
Sancțiunile defecțiunile și ce nu e clar în legislație ajunge să le înveți în școală și le mai discuți cu instructori
Un om care și a dorit să conducă mașina știe din clasele mici legislația că aia se refera la tot traficul pieton biciclist mașina camion căruță tot
La examen se vede cât De proști sunt uni ca nu e normal sa nu ști regulile de circulație chit ca nu ai permis de mașină
Doar nu circuli pe câmp sau pădure
Totul e un trafic acum de cum ieși din scara de bloc

| Zuzu1991 a răspuns:

chiar poti sa inveti si dupa scoala de soferi, pentru ca examenul se da cand vrei tu, si nu trebuie sa il dai imediat dupa ce termini