| PRD98 a întrebat:

Salut!
Recent mi-am cumparat un VW Polo 1.4 TDI, 75 CP, 2004 si intampin urmatoarea problema:

Din momentul in care am schimbat din treapta 2 in 3, 3-4 sau 4-5 si turatia scade sub 2500 rpm pierd pedala de acceleratie. Efectiv pot apasa pe pedala ca nu se intampla nimic, nu trage masina, nici turatie in gol, nimic. Ca sa-si revina trebuie sa repornesc masina.

Aveti idee care ar fi cauza?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai capatuit cu o rablă ce ti a trebuit vechitura aia? Numai ai pe ce da banii? Pe impozite pe piese sa o repari, da o naibii de rablă.Du o in servis abia asteaptă ăia sa ti ia banii.