| Lie1 a întrebat:

Salutare, ce baterie imi recomandați pentru un passat b6 2.0 170cp?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Gasisem undeva orice baterie cuprinsa intre 70-74 Ah, insa trebuie sa vezi lungimea si latimea ei (si inaltimea) sa corespunda lacasului in care intra la tine bateria.
Cel mai bine poti verifica marimile si toate astea ca sa iei la fix la un magazin de piese auto, pe baza seriei de sasiu iti spun ce acumulator iti trebuie exact ce capacitate, ce putere de start (asta te ajuta mai ales iarna)