| bitsu01 a întrebat:

Salutare TPU, merge pusa o folie parasolar pe parbriz daca este fisurat intr-un loc?

3 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Daca este fisurat punctiform iti recomand aplicarea inainte a unei rasini pentru a nu se intide. Apoi poti sa pui folie. (Cu toate ca eu am avut rezultate proaste cu o astfel de rasina, dar cunosc pe cineva care are de 7 ani parbrizul lipit asa si nu s-a intins spartura)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate monta folie pe geam fisurat, dar exista riscul sa apara bule de aer in dreptul crapaturii.

| bitsu01 explică:

Prin interior nu se simte deloc crapatura, deci n-ar trebui sa fie probleme. Multumesc de raspunsuri