| Doringeogo a întrebat:

Stie cineva cum pot debloca un radio de pe un Nissan Juke 1.2 dig-t 2015? Exista o combinatie de taste care sa imi permita introducerea codului? Mentionez faptul ca, radoiul nu este al masinii este luat de pe un alt Juke identic. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar un electrician auto stie.

1 răspuns:
| Doringeogo explică:

Radioul original al masinii s-a dus adica cand am pornit masina pe ecranul lcd aparea mesajul sistem error please contact diler acesta era mort se blocase si cdul in el nu lua nici o comanda, am gasit alt radio identic depe un juke din celasi an si aceeasi motorizare, radio respectiv mi-a afisat un cod de vreo 6 cifre daca nu ma insel pe care la m tastat sub el in spatiile ramase libere si de atunci afiseaza mesajul radio loked please contact diler acesta ia cdul si cam atit mesajul este permanent pe ecranul lcd, vazusem pe Youtube nite tutorialetot la nissan in care existau niste combinatii de taste sa ti permita sa bagi pinul, daca te pricepi poate i mi zici si cate ceva despre motoarele astea 1.2 dig-t, am auzit ca ar fi cu ceva probleme, eu masina o am de vreo 5 luni. Multumesc!