| Henrypericolpublic a întrebat:

Voi credeți ca are rost sa duc mașină sa o spele, sa o curețe și pe dinăuntru cu aparate speciale și sa o curețe și la motor?

7 răspunsuri:
| Edutzu12345 a răspuns:

Depinde cat de murdara este, daca murdaria poate afecta motorul atunci ***-e la spalatoie dar daca nu ia o galeata cu apa un burete si treci la treaba happy

| Plato a răspuns:

Dar sa stai acolo pana termina, iti sugerez.

| Edutzu12345 a răspuns:

Daca nu afecteaza murdaria motorul mai exact functionarea masini nu ai de ce mai bine stai in soare 4 ore sa iti speli tu cum stii mai bine masina decat sa dai aprox 500 de lei pe toate astea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e murdara, da.
Mai ales interiorul, daca il cureti cu un aparat cu injectie, iese foarte curat.
Exterior, pe langa clasica spalare poti cere un polish superficial + ceara solida la final, va creste durata de viata a vopselei, va arata mai bine, si nu va mai adera praful la fel de usor pe ea.

| carbon21 a răspuns:

Pai nu te spală nici tu cam 1-2 luni după vezi cum mirosi, așa și cu mașina, se murdărește prinde miros, dacă ești și fumător, clar.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dap, dacă crezi că e necesar

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, se stie ca praful si minzeria sunt un pericol