| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Am o nelamurire.
Daca eu fac facultatea de stiinte economice si administrarea afacerilor, pe ce specializare ies?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui economist. O facultate de economie are mai multe specializari. Cum ar fi contabilitate, finante banci, finante, informatica economica si altele. Cel putin asa e la FSEGA de la Cluj. Nu stiu unde vrei sa dai tu. Daca ne spui numai stiinte economice atunci esti economist.

2 răspunsuri:
| RavenNymph a răspuns:

Facultatea trebuie să aibă mai multe specializări și ieși pe specializarea aleasă de tine de la inceput.

Răspuns utilizator avertizat