| crismaria0708 a întrebat:

Sunt la liceu și am inceput sa ma gandesc deja la ce facultate aș vrea să aplic. Sunt pe profil uman,asa ca am ales Facultatea de Litere. Mai exact Facultatea de Litere de la Cluj(UBB),pe secția limbă și literatura coreeana. Poate cineva care e deja la acea facultate sau știe despre ce este vorba,sa imi spună în ce constă admiterea și cum este la facultate?
Și am înțeles că,dacă de exemplu eu mi-am ales limba coreeana, în facultate, coreeana se învață de la zero. Dar dacă eu am deja cunoștințe?( intreb deoarece deja am cunoștințe și încă invat). Tot inveti de la zero ca și ceilalți?
Și mai am o întrebare. După ce am terminat facultatea, aș putea să mă angajez undeva în Coreea?( dacă am studiat limba și literatura coreeana).Dar în afară de profesoară. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"aș putea să mă angajez undeva în Coreea?"
ca prof de română in mod sigur (doar să ai cui preda)