| andreea567890123 a întrebat:

Ce poti face dacă ai terminat medicina generala și nu ai intrat la rezidentiat?

Răspuns Apreciat de Editori
| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Dacă în timpul facultății ai făcut un curs de psihopedagogie, mai exact un curs care îți oferă posibilitatea sa predai ca profesor suplinitor de biologie/chimie atunci e foarte bine. În cazul tău, poți fi suplinitor la o școală/liceu cât timp înveți pentru rezidentiat anul viitor, ca să nu pierzi un an degeaba, părerea mea. Iar dacă nu l-ai făcut, nu prea ai ce sa faci decât sa înveți și sa îl iei anul viitor. Nu te descuraja, nu e un capăt de tara! Mult succes!

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Dai din nou peste un an examenul

| darctron a răspuns:

șantier

| Feri5 a răspuns:

Cei care nu sustin examenul de rezidentiat, in urma terminarii licentei la facultatea de medicina, se vor incadra in clasa medicilor generalisti. Acesti medici, nu pot avea cod de parafa si optiuni limitate, totusi sunt medici. Si salarii mai mici, bineinteles.

| Frank51 a răspuns:

Lucrezi unde apuci până îl iei.