| ionutt a întrebat:

Ce profil e bun pentru mine? Imi plac materile la care ma pricep si ma pricep la materile care imi plac - engleza, romana, istorie, geografie, arta ( muzica, desen, orice) Sport, fizica chimie, biologie. mai putin matematica, o urasc

5 răspunsuri:
| LeonardoDiCapra a răspuns:

Pai ew stiu? nu imi dai si mie o funda?

| LifeFail a răspuns:

Poti incerca filologie, biologie-chimie, dar nu si mate-info daca zici ca nu iti place mate.
Succes!

| UNfriendLY a răspuns:

Liceu : uman
facl : marketing/turism/limbi straine

| RXN a răspuns:

Filologie la care ai ca materii de baza romana, engleza, franceza, latina, istoria, geografia si materii socio-umane[psihologie, logica, economie, filosofie]. Ti s-ar potrivi si stiinte ale naturii, intrucat iti place fizica, chimia si biologia, totusi, nu ti-as recomanda, intrucat dai obligatoriu teza la matematica si vei avea in jur 4 ore pe saptamana, ceea ce nu cred ca-ti convine.laughingIn plus, va trebui sa dai BACul la matematica, ceea ce ti-ar putea afecta media de la dosar, daca spui ca nu te pricepi.La filologie in schimb, din aXI-a nu mai faci matematica, dar nici fizica si chimie.happyGandeste-te bine ce vrei sa faci mai departe, profilul pe care-l alegi te-ar putea ajuta sa te descurci mai bine inainte.

| pwp a răspuns:

Filologie-uman