| Petrovic a întrebat:

Cine sunt Cercetașii?

3 răspunsuri:
| Nevroza a răspuns:

 Persoane care primesc o misiunea de a obține informații despre ceva. Soldati trimisi în recunoaștere. Tineri care fac parte dintr-o organizație liberă a tineretului, bazată pe un sistem de educație care cultivă observarea atentă a naturii din punct de vedere practic și spiritul de inițiativă.

| Lostlyric a răspuns:

Ne oferi si contextul?
Pentru ca Cercetasii din Harry Potter nu reprezinta acelasi grup de persoane cu acelasi rol precum cercetasii Romaniei, spre exemplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident, cei care cerceteaza!