| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Cum poti deveni angajat la protectia consumatorului?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cineva care lucreaza acolo te baga prin vorba buna sau cand nu e acea pila, aplici pentru concurs care pe care nimereste cel mai breaz

| Furnicuta000 a răspuns:

Ar trebui sa faci o facultate de controlul si expertiza produselor alimentare (sunt facultati care se numesc exact asa. Sau specializari in cadrul unor facultati). Dar practic majoritatea celor care lucreaza la opc au ajuns acolo pe pile. Locuri sunt putine si sunt ocupate pe ochi frumosi si pile deci nu iti recomand sa te bagi in asa ceva...