| CristiVoda a întrebat:

Detalii legate de facultatea de psihologie, de la Bursa la taxa și de la studii până la cum iei masteratul sau tot ce e legat de specializare.

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Aici ai toate răspunsurile
https://www.psih.uaic.ro/programe_studii/specializari/

Ciclul I
Studii universitare de licenţă 3 ani la zi

Ciclul II
Studii universitare de master 2 ani zi

Ciclul III
Studii universitare de doctorat cu frecvență redusă 3 ani

Problema cea mai gravă este că de când termini tu facutaea trebuie să mergi undeva în practică să faci vreo 8 ani de practică până când poți să îti faci propriul atelier așa am înțeles că stau treburile

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Detaliile astea țin de fiecare facultate în parte, nu e ceva standard

| zilog a răspuns:

și eu aș vrea să fac o facutate de psihologie dar una pe care să o termin repede să pot să dau examenele repede și să pot sări ani să nu pierd toată viața până când ajung să am doctorat si de preferat totul on-line doar prin internet!

| sierra1 a răspuns:

Deci vrei detalii de la inscriere până la masterat?

ok, inscrie-te și fă tu faculta!