| SetYourselfFree a întrebat:

Ce beneficii are in plus un absolvent al Academiei de politie fata de unul care a terminat scoala de politie?(pe lângă salar)

3 răspunsuri:
| AlexAL275 a răspuns:

Hai că da

| RoCkKiD a răspuns:

Ala care a terminat academia e ofiter in timp ce absolventul scolii de politie e subofiter. Cu academia ai oportunitati mai multe de promovare, incepi de pe un most mai inalt etc.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Functiile si salarizarea sunt mai mari ale ofiterului de politie decat ale agentului de politie. E la fel cum in viata civila ai compara un inginer cu un maistru.
Plus ca un agent este un executant, un ofiter este sef.