| ANDREI01121 a întrebat:

Salut!
De un la profil cu științe umane se ajunge greu la o academie militară?
Ce îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Eu as recomanda sa te focusezi pe probele de admitere. Chiar daca presupune sa faci un efort mai mare pentru cateva luni sau cat dureaza pregatirea, pune-ti in cap ca merita. Efortul asta o sa te ajute sa iti atingi visul si sa profesezi intr-un domeniu in care iti doresti. Fa-ti un plan de pregatire si totul o sa fie bine. Exista foarte multi oameni care au facut licee cu profil uman si apoi au mers la facultati de ingineri.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat treci de probele obligatorii si eliminatorii poti merge la o Academie, de la orice liceu doresti.

| gritt a răspuns:

Nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă treci de analize și de examenele de admitere, nu este greu.

| davidgati1 a răspuns:

Îi mai greu daca nu ai stare fizică si note de peste 9.00