| Adyiasi96 a întrebat:

(Work and Travel): Salut TPU! Am intrat pe site-ul Work&Travel sa ma interesez de ofertele lor dar nu au suficiente detalii pe site. Ati putea sa imi spuneti daca stiti care-i treaba cu transportul? As vrea sa ma duc pe timpul verii in SUA si am auzit de la cineva ca biletul dus ti-l platesc ei, dar pe alte site-uri zice ca primesti reducere la biletul de avion(de aici deduc ca il platesc eu), deci e gratis sau nu? Aveti idee, cat costa biletul de avion dus (daca nu e gratis)? Aa..si inca ceva. Iti cauta ei de munca? Daca da, dinainte sau cand ajungi? Multumesc mult! Ofer funda celui mai complex raspuns!

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Transportul nu este gratuit. Firmele de acest tip iti ofera un sprijin in obtinerea documentelor necesare plecarii in SUA, te ajuta sa iti gasesti de lucru, unde sa stai, eventual transport. Dar toate le platesti tu. Incearca sa vezi pe http://www.americanexperience.ro/en/contact Mie mi s-a parut ca au destul de multe detalii. In plus, sunt tineri si foarte deschisi. te poti intalni oricand cu ei sau sa vorbiti la telefon;)