| paul21 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva idei de farse care sa le fac de 1 aprilie la scoala.
Nu vreau sa mi se scada nota la purtare, dar nici cu parintii colegilor nu vreau sa am probleme. Cea mai ingenioasa idee va fi recompensata.

Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

Sa te duci in clasa in pauza si sa spui ca nu mai faceti ora viitoare(Ca te a anuntat pe tine un profesor)
Si dupa ce vezi ca se imbraca toti si dupa ce se termina de bucurat poti sa le spui ca a fost o farsa

4 răspunsuri:
| gumaa a răspuns:

Iti dau eu cateva farse tari.da' sa-mi dai funda!
1) Suna cu numar ascuns si :
a) spune ca esti disperata si i-al,, la intrebari " de ce te-a parasit si de ce te-a inselat chestii de genu asta
b)afla numere ale prostituatelor de pe internet si suna cu numar ascuns spunand ca vrei o seara magica impreuna ...merge si la site-urile matrimoniale.
c)spune ca esti un baiat de pe strada ( sau o fata )s i te urmareste cineva si spune-i sa sune repede la 112
d)spune ca doresti sa scrii o carte si intreba-ti,, clientii " ce fel de parere au despre fumat, caccare, toaleta femeilor, birturi etc.
e) suna la un restaurant sau la un fastfood si criticai pentru ca mancarea lor este expirata sau oribila la gust. Spune-le ca vei anunta majoritatea orasului sa nu mai cumpere de acolo

2) Spune-i unui baiat din alta clasa ca o fata de la tine din cls il place. Cheama-l intr-un loc stabilit la o anumita ora si trimite-ti sa se intalneasca cu el o,, fitoasa " plina de mofturi si machiata cu o tona de pudra

3) Scrie o scrisoare cuiva din clasa in care sa-i zici :
- Pufulete, eu iti promit ca tu esti unicul meu iepuras de ciocolata. Dar vreau sa stii ca maine ma duc la magazinul dragostei sa mai cumpar... daca tu n-ai vrut sa fi cu mine si ma ignori mereu. Sa stii ca eram buna de tot! Dar daca esti fraier. ei ce sa-i faci PLINA lumea de prosti!

3)Alege un baiat mai de treaba si faceti un blog cu poze numai cu el in care il laudati si puneti informatii despre el la cre poate fi gasit ( pune adresa de email pentru ca altfel se va supara.nimeni nu vrea sa ii fie dezvaluit nr de tel si adresa ) Apoi pune cateva poze funny cu el si alte chestii car ii plac ( inventate desigur ). spune totul despre el! putin exagerat, evident. Apoi spune-i ca este o obsedata pe net care face bloguri cu el si e fascinata de persoana lui Stergeti-l dupa ce i-ati facut farsa si vedeti cat de socat ramane!

4) Mergi la oamenii pe strada cu niste fluturasi facuti pe calculator si imparte-i intrebandu-i daca vor sa sprijine campania,, Salvati lesbyencele si homosexualii! " fundita te rog?

| mary969275 a răspuns:

Stiu cateva farse care ar merita incercate:
1 Luati o foaie de hirtie si scrieti pe prima fata: "A se citi pe verso doar in caz de incendiu" dupa care pe a doua fata scrieti :" Am spus doar in caz de incendiu". Puneti foaia cu prima fata in sus undeva unde sa poata fi vazuta.
2 Lipeste-i colegului de banca pe spate un biletel pe care sa fie scris: "Imi caut sot/sotie"
3 Lipeste unui coleg cu super glue picatura creionul, rigla, sau pixul de banca.
4 Cumpara o punga de chipsuri, de preferat una cat mai mare. Toarna piper macinat peste chipsuri incercand sa agiti punga in asa fel incat sa nu versi continutul. Mergi la colegii de clasa, servici etc si serveste-i insistent. PS. Pentru a duce cu succes la capat aceasta farsa recomand sa cumparati cea mai scumpa punga de chipsuri. Garantat nu vor refuza. Rezultatul? Se va consuma din ce in ce mai multa apa.
5 Daca ai posibilitatea sa intri in cabinetul de informatica cu cateva minute mai devreme, acopera luminita mouse-lor cu banda de izoler (banuiesc ca nu mai sunt laboratoare de informatica care folosesc mouse cu bile). Pana ce va verifica unul dintre elevi (si asta nu se va intampla prea rapid toti cei cu mouse-ul afectat o sa verifice prima data mufa de la unitate. Vor observa ca nu de acolo vine problema si vor anunta profesorul. Bineinteles, cand va anunta unul, alti 10-15 elevi vor spune ca aceeasi problema o intampina si ei. Nu garantez, dar profesorul s-ar putea sa verifice laserul mouse-ului, insa daca aveti noroc se va alarma cateva minute bune.

| PafyZu a răspuns:

E mai veche ideea dar inca functioneaza. Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.

| kydu97 a răspuns:

Nu-ti recomand: un baiat de la mine a adus la scoala un picior de porc vechi de 1 an care mirosea,i la bagat unui coleg in geaca,mirosul se simtea,acel coleg s-a dus, a luat geaca si a bagat mana in buzunar, cand l-a vazut a facut o fata...