Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Care e scenariul tau pentru o zi de Dragobete perfecta?

110 răspunsuri:
| dewza a răspuns:

Iesim la un suc si o prajitura, ne plimbam prin parc iar seara ne uitam la filme romantice sau comedi :*

| OanaT a răspuns:

Ehe,dimineata micul dejun in pat împreună(dar desigur pregătit de El)..apoi..continuam cu ceva tandreturi. dupa mergem la o plimbare (cu bicicleta daca nu e zăpadă, iar daca e.o frumoasa bulgareala)luam prânzul in localul preferat... apoi vizionam un film de dragoste.(acasă sau la cinema, votam!). apoi ne mutam la bucătărie sa gătim împreună cina..apoi.desigur un pic de iubit nu strica(ce e mai bun rămâne la urma nu?)

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

O cina romantica la lumanari

| emogirl1997 a răspuns:

Iesim in oras, iar seara cand ajungem acasa ne uitam la un film de dragoste :X

| SufletCurat a răspuns:

Pai...in parc pe o banca la umbra...dar sa fie un loc mai retras happy

| Ana_Georgi_1999 a răspuns:

O cina romantica cu sampanie si lumanari!

| BlackEyedGirl a răspuns:

Iesim la o plimbare romantica, seara sa luam cina impreuna si apoi sa ne uitam la un film de dragoste

| MiruD a răspuns:

In dimineata de Dragobete sa ajung in Italia, acasa la el si sa ii fac o mare surpriza.
Apoi vor urma si restul. big grin

| Crocodilul01 a răspuns:

Dimineata(pe la 11) o trezire romantica cu un mic dejun la pat(cereale si-un sarut), un film romantic la cinema pe la amiaza si seara o plimbare romantica in parc, cu shoarma in mana dreapta laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 4:30 dimineata ne trezeste alarma de incendiu.Ne imbracam rapid fiecare cu hainele altuia.Eu camasa cu cravata, jeansi stransi pe corp si tcuri.Ea bocanci, bikini si caciula mea cu urechi de blana.
Luam masa in oras ca a noastra e scrum si ne platim fiecare consumatia asa cum putem, eu spaland vase, ea facand streaptease.
Mai tarziu declaratii la politie si anchetatori, ca cica incendiul ar fi pornit de la niste lumanari parfumate romantice.Pfff..poate doar lumanari cu iz de tamaie de la vecinul preot.
Seara se incheie drastic, incercad sa scormonim prin resturile ramase din deflagratie, constatam ca aurolacii ne-au luat-o pe dinainte.

| m97 a răspuns:

Sa ma trezesc in bratele lui si apoi, toata ziua sa ne amintim clipele frumoase petrecute impreuna

| Enigel68 a răspuns:

Undeva departe, la o cabană rustică, fără telefon, tabletă, televizor, doar el și eu față în față. Să savurăm un ceai sau o cafea și să vorbim mult ca doi prieteni buni și vechi!

| Gabriela-Mihaela_Văscu_1996 a răspuns:

Cel mai frumos e să te trezeşti în braţele iubitului, o rundă de pupăceala de dimineaţă, micul dejun la pat, cateva filme romantice şi restul zilei în braţele iubitului!

| subzero223 a răspuns:

O cina romantica la lumina lunii!

| xdiduuu a răspuns:

La un restaurant mancand pizza si inghetata laughing

| lavinica92 a răspuns:

Offf...trezirea la 4.30, fiecare trebuie sa ajunga la munca. Dupa 10 ore de oboseala ajung acasa inaintea lui. Imi fac un dus rapid, pregatesc masa, dar nu inainte de a aranja dormitorul (pun lumanarici peste tot in camera si arunc niste petale de flori prin pat). Apoi merg in sufragerie unde ma asigur ca am ales cel mai bun film de dragoste. Totul trebuie sa fie gata inainte de venirea lui, asa ca merg si ma imbrac intr-un costum traditional de oltencuta si il astept cu masa pregatita. (am ales sa fiu imbracata asa, pentru ca iubitul meu este dansator intr-un ansamblu de dansuri populare si vreau sa-l surprind cu ceva care sa fie pe placul sau). Ooops! N-am apucat sa dau cu gloss pe buze. Usa se aude deschizandu-se! Alerg spre usa sa-l imbratisez, nu-i nimeni, iar usa deschisa. Verific daca cineva a fost la usa, dar surpriza! iubitul meu era ascuns dupa usa cu un buchet imens de flori si o cutie cu ciocolatele Bounty (imi plac la nebunie). Deci...imbratisari, saruturi, dar cam atat.El merge sa faca dus, dupa care servim masa, vedem filmul ales, dar pentru ca este un film de dragoste, atmosfera se incalzeste, sarutari, mangaieri..asa ca ajungem in dormitor unde este surprins de cum arata camera si de-acolo va inchipuiti cum va continua.:X:X:X:X

| Narcis2007 a răspuns:

Sa imi gasesc o prietena in primul rand...

| faramatania a răspuns:

Voi încerca să parcurg ziua ca într-un film, regizat de Dragobete, fără discuție, cu happy end... și deghizată într-un exclusivist trend autohton și fără exhibitii, să-mi sacrific rutina, pentru o raită prin oraș, să rezonez la energia de vacarm diurn și cu un chef nebun de mișcare, să fac un shopping spree alert.Să mă întorc apoi acasă cu surprizele frumos ambalate, iar seara, la o cină reconfortantă, să fiu surprinsă de remarca:wow ce ai slăbit!
Pe mâine!

| ForYouBaby a răspuns:

Stand pe o plaja impreuna cu el love struck si bucurandu-ne ca viata ne-a oferit ocazia de a fi alaturi unul de celalat love struck iar seara privind apusul sa ne spunem si sa ne aratam cat de mult ne iubimlove struck

| sweetys a răspuns:

Sa-l surprind in bucatarie cum se chinuie sa-mi faca micul dejun laughing, sa spele, sa calce, sa faca curat, sa pregateasca pranzul, cina, sa-mi faca un masaj si cam atat. big grin

| Vasile_Denisa_1989 a răspuns:

O iesire ziua in parc,tinandu ne de mana si aducandu ne aminte de cliele frumoase petrecute impreuna, continandu se seara cu o cina romantica, sfarsindu se intr o baie spumata cu lumanari aprinse si apoi in patul pufos plin cu petale de trandafir, doua pahare si o sampanie, etc.

| elenna01 a răspuns:

Sa ma trezesc dimineata cu un trandafir rosu langa pat iar el sa ma sarute pe frunte... apoi sa ne petrecem toata ziua plimbandu-ne prin oras, iar seara sa stam imbratisati prinvind stelele de pe cer ♥

| BeautifulAngel a răspuns:

Dimineata:mic dejun la pat, la amiaza si dupa masa:sa vizionez un film, sa ies cu prietenul in oras sau la o plimbare, seara:cina romantica

| Sashavalentine a răspuns:

Mancam la un fast-food cat vrem, ne plimbam prin parc si ne uitam la un film de groaza la miezul nopyii. xD.

| Cvasniuc_Angela_1968 a răspuns:

Aș prefera scenariul iubitului meu

| amalia_6184 a răspuns:

Locul potrivit si persoana potrivita

| papushikoo a răspuns:

Invitație la un spectacol cu tematică dragostea apoi organizarea unei cine romantice la un restoaran, multe cuvinte frumoase și complimente persoanei iubite...

| dryft3r a răspuns:

Un suc, si o plimbare pe faleza la Constanta. :X

| andreutta a răspuns:

Cel mai probabil m-as trezi dis de dimineata si as pregati un mic dejun ca la carte si o cafea buna pentru El. Dupa aceea as pleca si as lasa pe perna un bilet cu 'buna dimineata, ma gasesti la locul nostru' evident surpriza o sa fie atunci cand va veni. Insa in prima faza asa as proceda, pentru ca suspansul ne place amandurorabatting eyelashes

| IoannaB a răspuns:

O dimineata inceputa in jurul orei 9-10 cu un mesaj de dragoste de la iubitul meu, urmat de o iesire in parc sau la film (animata de imortalizarea momenteleor speciale prin fotografii). Apoi, seara se va incheia printr-o cina demna de un film, intr-o ambianta extraordinara, cu lumanari parfumate, cu muzica romantica si mancare pe cinste. Bineinteles, nu trebuie sa uitam de nelipsitul TRANDAFIR ROSU si cele doua cuvinte "TE IUBESC!" happy.