| deutza_4733 a întrebat:

Ce ti-se poate intampla de la o dereglare hormonala? ca am fost la medic si mi-a dat sa fac analize multe. Oare de la ce toate astea? help

6 răspunsuri:
| hotx a răspuns:

Se poate ca datorita hormonilor sa apara comportamente ciudate in actiunile tale. De principiu dereglari hormanale exista la foarte multe persoane, nu este ceva foarte grav daca apelezi la un medic si sub indrumarea lui aduci hormonii la starea normala. Mult succes, Simona - http://HotX.ro

| isa_8499 a răspuns:

Pai la o dereglare de genu, e posibil sa-ti apara niste cosuri, probabil o dereglare a menstruatiei, nimic foarte grav care merita sa te bage in sperieti. daca medicii tiau zis sa faci analize, fa ce zic ei, doar ei sunt "sefii" in povestilea astea.si toate astea, sunt cauzate ce crestere, de dezvoltarea corpului, sunt destul de normale.destul, bafta >big grin

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

O prietena a facut cancer din cauza astaoh go on du-te la doctor call mea

| RalucaFiore a răspuns:

De la o dereglare hormonala.poate aparea amenoreea, te poti ingrasa.poti slabi... poti avea cosuri sau dimpotriva... dupa analize probabil ca iti vor prescrie niste medicamente cu hormoni.de preferat daca nu ai peste 18 ani sa fii foarte precauta cu medicamente.sa-i intrebi ce hormoni contin, in ce cantitati. daca sunt medici buni nu ai de ce sa-ti faci griji.Succes!

| glamour a răspuns:

Cancerul nu are nicio legatura cu dereglarile hormonale.
O dereglare hormonala nu e ceva grav. Fa-ti analizele, oricum e foarte bine ca o data pe an sa-ti faci anumite analize daca nu ai si alte probleme cel mai probabil doctorul iti va da niste pastile si vei scapa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fara echilibrul hormonal, organismul nostru nu poate trai. Dereglarile hormonale sunt foarte grave, fiindca sunt extrem de diverse, tratamentul lor difera mult iar omul nu reuseste inca sa dozeze bine medicamentele care contin hormoni. Prin urmare, recapatarea echilibrului hormonal este dificila si extrem de importanta.
Ce ti se poate intampla? Multe: infertilitate, obezitate, slabire exagerata pana la moarte, osteoporoza, probleme cardiace, hirsutism, diabet, oboseala cronica care duce la moarte, dureri cumplite de cap, etc